Komplet punktów wywiozła ze stadionu przy Spokojnej Korona Piaski. W zaległym środowym meczu 1. kolejki V ligi goście okazali się lepsi i triumfowali 2:1.

W spotkaniu, w którym zmierzyły się ze sobą dwa niepokonane zespoły od początku gra toczyła się w środku boiska. To goście dłużej otrzymywali się przy piłce i po pół godzinie gry wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie Rawia ruszyła do ataku i jej starania przyniosły efekt. W polu karnym faulowany był Edwin Marchewka a rzut karny pewnie wykonał Michał Skrzypczak. Po chwili gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale Michał Skrzypczak w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem gości.

Po tej sytuacji goście ponownie przejęli w meczu inicjatywę. Jej efektem był m.in rzut karny, którego zawodnik Korony jednak nie wykorzystał. Co nie udało się z „jedenastki” udało się przyjezdnym po akcji w 79. minucie. Korona mecz kończyła w osłabieniu, ale rawiczanie nie zdołali już doprowadzić do remisu i przegrali pierwszy mecz w tym sezonie.

Rawia WALBET Rawicz – Korona Piaski 1:2 (0:1)

Rawia: Wosiek – Orłowski, Kubiak (69′ P. Wawrzyniak), Marchewka, M. Skrzypczak, Walkowiak, Gill, Molka, Zaborowski, Głowacz, Robak (75′ S. Materkowski)

Kolejny mecz Rawia rozegra na wyjeździe. Rywalem drużyny Kamila Pilarskiego będzie Grom Plewiska. Mecz ten w sobotę, 22 sierpnia o godzinie 16:00.