Po prawie dziewięcio – miesięcznej przerwie, którą wydłużyła pandemia koronawirusa do walki o ligowe punkty wracają piłkarze Rawii. W 2. kolejce V ligi rawiczanie zmierzą się z jednym z beniaminków, Gromem Wolsztyn. 

Po raz ostatni Rawia ligowe spotkanie rozgrywała 16 listopada ubiegłego roku. Wówczas w ostatniej kolejce rundy jesiennej przegrała na wyjeździe z Gromem Plewiska 4:0. Od tego czasu w rawickim zespole zmieniło się praktycznie wszystko. Powołano nowy zarząd, którego Prezesem został Michał Rejek a w grudniu funkcję trenera objął Kamil Pilarski. Zmiany dotknęły także kadrę Rawii, która do nowego sezonu przystępuje pod nazwą Rawia WALBET Rawicz.

W związku z problemami z jakimi Rawia musiała się zmierzyć pod koniec okresu przygotowawczego jej inauguracyjny mecz z Koroną Piaski przełożono a pojedynek z Gromem Wolsztyn będzie dla trenera Rawii debiutem w roli szkoleniowca w meczu o punkty. Dotychczas bowiem Kamil Pilarski sprawdzał formę swoich podopiecznych tylko w meczach sparingowych. W lepszej sytuacji są gospodarze sobotniego meczu. Grom prowadzony przez trenera Krzysztofa Piosika ma za sobą pierwsze ligowe starcie w tym sezonie. Niebiesko – czerwoni ulegli jednak w wyjazdowym meczu z Sokołem Pniewy 2:0 i w tabeli zajmują 16. miejsce.

Początek meczu Grom Wolsztyn – Rawia WALBET Rawicz w sobotę, 8 sierpnia o godzinie 17:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares