Przed trudnym zadaniem staną w środę piłkarze Rawii WALBET. Trzy dni po triumfie nad Akademią Reissa Poznań w zaległym meczu 1. kolejki V ligi podejmą u siebie Koronę Piaski. 

Meczem z Koroną Rawia miała inaugurować sezon 2020/2021. W związku z przerwą w treningach rawickiej drużyny mecz ten przełożono. Dotychczasowe rozstrzygnięcia w meczach obu drużyn sprawiły, że w środę zmierzą się ze sobą dwa niepokonane jak dotąd zespoły.

Korona w przerwie między sezonami pozyskała kilku czołowych graczy IV – ligowej Polonii 1912 Leszno i stawiana jest w gronie faworytów do awansu. Jak dotąd zespół ten spełnia te oczekiwania. Po dwóch kolejkach ekipa prowadzona przez Michała Roszaka ma na swoim koncie komplet punktów i zajmuje 3. miejsce. W poprzedniej kolejce „koroniarze” pewnie ograli na wyjeździe Promień Krzywiń 4:0. Sześć punktów w swoim dorobku ma także Rawia. Po wyjazdowym triumfie 3:2 w Wolsztynie, w ubiegłą niedzielę rawiczanie po golu zdobytym przez Michała Skrzypczaka pokonali przy Spokojnej Akademię Reissa Poznań 1:0. W ligowej tabeli podopieczni Kamila Pilarskiego zajmują 4. miejsce.

Zwycięzca środowego meczu awansuje na pozycję lidera tabeli. Początek meczu Rawia WALBET Rawicz – Korona Piaski o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

Pin It on Pinterest

Shares