Po wyjazdowym triumfie nad Gromem Wolsztyn piłkarze Rawii wracają na Spokojną, gdzie po raz pierwszy od listopada rozegrają ligowe spotkanie. Do Rawicza przyjeżdża Akademia Reissa Poznań. 

Zespół z Poznania to drużyna z którą rawiczanie mają dobre wspomnienia. W ubiegłym sezonie obie jedenastki także zmierzyły się ze sobą w trzeciej kolejce i także w Rawiczu. Wówczas gospodarze pewnie wygrali 4:1. Zwycięstwo to zapewnił dublet Mariusza Molki a po jednym trafieniu dołożyli Tomasz Skrzypczak i Szymon Świtała.

Od tego meczu minęło jednak sporo czasu a zespoły z wiadomego powodu grały głównie mecze sparingowe. W obecnym sezonie Akademia ma na swoim koncie porażkę 2:0 ze Stellą Luboń oraz zwycięstwo 3:2 ze Sokołem Pniewy odniesione w poprzedniej kolejce. W ligowej tabeli ekipa prowadzona przez Macieja Palkę zajmuje 7. miejsce.  Rawia WALBET, dla której będzie to drugi mecz w sezonie w poprzedniej kolejce po zaciętym meczu pokonała w Wolsztynie miejscowy Grom 3:2. Gole dla przyjezdnych zdobyli Tomasz Wawrzyniak oraz Piotr Robak (2). W tabeli podopieczni Kamila Pilarskiego z trzema punktami zajmują 8. miejsce. Zaległy mecz z Koroną Piaski Rawia rozegra w środę, 19 sierpnia.

Początek meczu Rawia WALBET Rawicz – Akademia Reissa Poznań w niedzielę, 16 sierpnia o godzinie 17:00. WSTĘP WOLNY.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares