W 7. kolejce V ligi w Rawiczu dojdzie do spotkania na które czeka chyba większość kibiców rawickiej drużyny. Gospodarze zmierzą się w nim z Drużyną Wiary Lecha. 

Mecze przeciwko ekipie z Poznania to nie tylko emocje boiskowe. To także święto na trybunach a to za sprawą sympatyków Wiary, którzy na wszystkich stadionach prezentują efektowne oprawy meczowe. Tak z pewnością będzie także w niedzielę przy Spokojnej.

Obie drużyny obecny sezon rozpoczęły całkiem udanie. Zarówno Rawia jak i Wiara zanotowały po jeden porażce (Rawia z Koroną a Wiara z Plewiskami). W pozostałych meczach zespół z Poznania zdobył dwa punkty więcej. W poprzedniej kolejce rawiczanie zanotowali wyjazdowy remis 0:0 w Pniewach. W ligowej tabeli z 11 punktami drużyna prowadzona przez Kamila Pilarskiego zajmuje 5. miejsce. „Kibole” w poprzedniej kolejce po raz pierwszy w tym sezonie zagrali przed własną publicznością i pokonali Pogoń Śmigiel 1:0. Zwycięstwo to pozwoliło Drużynie Wiary Lecha na awans na pozycję vice – lidera tabeli. Podopieczni trenera Jarosława Wróblewskiego wywalczyli jak dotąd 13 punktów.

W tygodniu obie drużyny pożegnały się z okręgowym Pucharem Polski. Wiara po rzutach karnych w 1/8 finału przegrała z Lechią Kostrzyn a Rawia w Gostyniu uległa miejscowej Kanii 4:0. Początek meczu Rawia WALBET Rawicz – Drużyna Wiary Lecha w niedzielę, 13 września o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares