Znakomite spotkanie obejrzeli kibice, którzy w niedzielne popołudnie pojawili się na stadionie przy ul. Spokojnej. Rawia WALBET pokonała Drużynę Wiary Lecha 4:1.

To hitowe starcie na żywo oglądało liczne grono kibiców obu drużyn. Było to czwarte starcie Rawii z Wiarą, ale pierwsze w którym zwycięstwo odnieśli rawiczanie. Nie przyszło ono jednak łatwo. Początek meczu należał jednak do gości. Ekipa z Poznania co chwilę znajdowała się w polu karnym Rawii. W bramce po raz kolejny świetnie spisywał się Bartłomiej Wosiek. Skapitulował on jednak, gdy w 27. minucie kiedy gracz gości oddał strzał w samo okienko bramki. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem gości akcję przeprowadził Mariusz Molka, oddał piłkę do lepiej ustawionego Michała Skrzypczaka, który płaskim strzałem doprowadził do remisu.

Po wznowieniu gry po przerwie sytuacja na boisku uległa zmianie. Do śmiałych ataków ruszyli gospodarze. Goście natomiast spuścili nieco z tonu i ich ataki nie były już tak zdecydowane. Rawiczanie długo nie potrafili jednak zmienić wyniku meczu. Udało się to dopiero Sebastianowi Orłowskiemu. Obrońca Rawii w 86. minucie wykorzystał zgranie piłki przez Huberta Gilla po dośrodkowaniu Michała Skrzypczaka i strzałem głową umieścił piłkę w bramce przyjezdnych. Po tym golu rawiczanie nie zamierzali zwalniać tempa. W 89. minucie Mariusz Molka do asysty dołożył także gola i było 3:1. W doliczonym czasie gry gospodarze zadali kolejny cios. Piłkę w środku boiska przejął Edwin Marchewka, który widząc wysuniętego bramkarza gości zdecydował się na piękny strzał z własnej połowy. Piłka ku uciesze kibiców Rawii zatrzymała się dopiero w siatce i było 4:1.

Rawia WALBET Rawicz – Drużyna Wiary Lecha 4:1 (1:1)

Rawia zagrała w składzie: Kubiak, Orłowski, Gill, Walkowiak, T. Wawrzyniak, P. Wawrzyniak (70′ Robak), Marchewka, Zaborowski (89′ T. Skrzypczak), M. Skrzypczak, Molka (92′ Głowacz)

Rawia, która po tym meczu awansowała na trzecie miejsce w tabeli kolejny mecz zagra także przy Spokojnej. W niedzielę, 20 września o godzinie 16:30 podejmie Przemysława Poznań.