Trzy punkty do ligowej tabeli wywalczyli w sobotę piłkarze Rawii WALBET Rawicz. Drużyna Kamila Pilarskiego w meczu 9. kolejki V ligi pokonała na wyjeździe Promień Krzywiń 3:0. To druga wyjazdowa wygrana rawiczan w tym sezonie.

Rawia na mecz z Promieniem udała się z chęcią poprawy humorów po pechowo przegranym meczu z Przemysławem Poznań. Wynik meczu w Krzywiniu niebiesko – biało – czerwoni otworzyli tuż przed przerwą za sprawą Edwina Marchewki, który wykorzystał rzut wolny. Kolejne dwa gole rawiczanie zdobyli po zmianie stron. Najpierw w 60. minucie po podaniu Mariusza Molki w sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Wawrzyniak, podwyższając wynik na 2:0 a okazałe zwycięstwo przypieczętował Piotr Robak, który strzałem głową wykorzystał drugie w tym meczu celne podanie Mariusza Molki.

Promień Krzywiń – Rawia WALBET Rawicz 0:3 (0:1)

Rawia: Wosiek – Materkowski B., Orłowski, Kubiak, Marchewka (86′ Głowacz), Skrzypczak M., Walkowiak (46′ Robak), Molka (86′ Skrzypczak T.), Zaborowski, Wawrzyniak T., Wawrzyniak P. (74′ Materkowski S.)

Kolejny mecz Rawia rozegra w niedzielę, 4 października. Rywalem rawickiego zespołu będzie Lipno Stęszew. Początek meczu przy Spokojnej o godzinie 15:00.