Przedstawiciel powiatu szamotulskiego Sokół Pniewy będzie rywalem Rawii WALBET Rawicz w sobotnim meczu w ramach 6. kolejki V ligi. 

Sokół Pniewy to jedna z ciekawszych drużyn rywalizujących w V lidze. Jeszcze w sezonie 1996/1997 zespół ten rywalizował w rozgrywkach 1. ligi. Nie był to jednak udany występ. Sokół nie dokończył sezonu a do zmagań ligowych wrócił w sezonie 2000/2001 w którym występował w lidze okręgowej. Od tego momentu zespół z Pniew balansował między IV ligą a „okręgówką”. Przed tym sezonem Sokół trafił do II grupy V ligi. Jak dotąd ekipa prowadzona przez trenera Pawła Tulinskiego z 7 punktami zajmuje w tabeli 9. miejsce. W poprzedniej kolejce Sokół przegrał na własnym stadionie z Drużyną Wiary Lecha 0:1.

Rawia do sobotniego meczu przystąpi z pozycji na najniższym stopniu podium. Jak zauważa trener rawiczan Kamil Pilarski pozycja Rawii w tabeli jest dobra, ale forma drużyny mocno faluje. Niebiesko – biało – czerwoni w poprzedniej kolejce w deszczowej aurze pokonali przed własną publicznością Stellę Luboń 4:2 (bramki w tym meczu zdobyli Molka, Orłowski, Marchewka i Zaborowski) i z pewnością w podróż do Pniew udadzą się w dobrych humorach. W ligowej tabeli Rawia WALBET z 10 zdobytymi punktami zajmuje 3. miejsce. Tyle samo punktów w swoim dorobku mają ekipy z Poznania – Wiara i Przemysław oraz Krzywinia.

Początek meczu Sokół Pniewy – Rawia WALBET Rawicz w sobotę, 5 września o godzinie 16:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares