Po dwóch z rzędu domowych meczach tym razem piłkarze Rawii WALBET zagrają na wyjeździe. W meczu 9. kolejki V ligi w Krzywiniu zmierzą się z miejscowym Promieniem. 

Mecz z Promieniem będzie dla rawiczan okazją na szybką poprawę humorów po ostatnim domowym meczu z Przemysławem Poznań. Przypomnijmy, jeszcze w 85. minucie spotkania po trafieniach Robaka i Patryka Wawrzyniaka Rawia prowadziła 2:1. Goście zanotowali jednak piorunującą końcówkę i wywieźli ze Spokojnej komplet punktów wygrywając 3:2. Dla niebiesko – biało – czerwonych była to druga porażka w sezonie i druga odniesiona przed własną publicznością (w Rawiczu 2:1 wygrała także Korona Piaski). W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez Kamila Pilarskiego z 14 punktami zajmuje 5. miejsce.

Promień do rywalizacji z Rawią przystąpi uskrzydlony dwoma ostatnimi zwycięstwami. W poprzedniej kolejce ekipa z Krzywinia pokonała w Pniewach Sokół 3:2. W środę natomiast zespół z powiatu kościańskiego w 1/4 TOTOLOTEK Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno pokonał z Rydzynie miejscowego Rydzyniaka 3:1 i zameldował się w półfinale. W ligowej tabeli piłkarze prowadzeni przez trenera Mariusza Pietrzaka z 13 punktami zajmują 8. miejsce.

Liderem V ligi jest niepokonana jak dotąd Korona Piaski (24 punkty). Drugie miejsce zajmuje Przemysław Poznań – 17 punktów a trzecie Lipno Stęszew – 16.

Początek meczu Promień Krzywiń – Rawia WALBET Rawicz w sobotę, 26 września o godzinie 15:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares