Drugie efektowne domowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W meczu 14. kolejki V ligi rawiczanie pokonali przy Spokojnej Patrię Buk 5:1.

Mimo wysokiego zwycięstwa początek meczu nie ułożył się po myśli gospodarzy. Ku zaskoczeniu to goście otworzyli wynik meczu. W 12. minucie po błędzie graczy Rawii zawodnik przyjezdnych płaskim strzałem zza pola karnego pokonał Bartłomieja Wośka. Była to jedyna bramka, która padła w Rawiczu w tej części meczu.

Przerwa podziałała motywująco na miejscowych, którzy na drugą połowę wyszli odmienieni i z chęcią szybkiego zdobycia gola. Udało się to już w 48. minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego Michała Skrzypczaka w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Kamil Cugier i zdobył pierwszego w seniorskiej drużynie gola. W 52. minucie po skutecznym wykonanym rzucie karnym przez Skrzypczaka Rawia objęła prowadzenie. W 67. minucie kolejne trafienie w tym meczu zanotował Cugier, który po trójkowej akcji zdecydował się na strzał zza pola karnego a piłka po błędzie bramkarza przyjezdnych znalazła się w siatce. W 74. minucie po kolejnej wrzutce Skrzypczaka i zamieszaniu w polu karnym prowadzenie Rawii strzałem z bliskiej odległości podwyższył Mariusz Molka. W 78. minucie efektowny triumf po wrzutce Skrzypczaka i zgraniu piłki przez Gilla ustalił Szymon Zaborowski.

Rawia Walbet Rawicz – Patria Buk 5:1 (0:1)

Rawia zagrała w składzie: Wosiek – P. Wawrzyniak, Gill, Orłowski, Walkowiak, T. Wawrzyniak (83′ B. Materkowski), Zaborowski (82′ Głowacz), Marchewka (46′ S. Materkowski), M. Skrzypczak (85′ Stachowiak), Robak (46′ Cugier), Molka (75′ Kubiak)

Już w środę podopieczni Kamila Pilarskiego odrobią ligowe zaległości. Ich rywalem w meczu 13. kolejki V ligi będzie Piast Poniec. Początek meczu przy Spokojnej o godzinie 19:00.