Kolejny ciężki mecz przed własną publicznością czeka piłkarzy Rawii Walbet Rawicz. W meczu 10. kolejki V ligi przy Spokojnej rawiczanie zmierzą się z Lipnem Stęszew. 

W niedzielne popołudnie w Rawiczu spotkają się drużyny będące w górnej części tabeli, wciąż mające nadzieję na to, że pogromcę znajdzie niepokonana dotąd Korona Piaski. Oba zespoły w poprzedniej kolejce odniosły pewne zwycięstwa, więc do bezpośredniego pojedynku przystąpią podbudowane i z chęcią podtrzymania dobrej passy. Rawia będzie także chciała zrehabilitować się swoim kibicom za ostatnią pechową porażkę przy Spokojnej.

W poprzedniej kolejce rawiczanie odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo 3:0 w Krzywiniu i pokazali, że wspomniany już mecz z Przemysławem był wypadkiem przy pracy. Trzy punkty Rawii w meczu z Promieniem zapewnili Edwin Marchewka, Patryk Wawrzyniak oraz Piotr Robak. Po tym triumfie niebiesko – biało – czerwoni w ligowej tabeli przesunęli się na 4. miejsce. Podopieczni trenera Kamila Pilarskiego mają na swoim koncie 17 punktów.

Piłkarze Lipna w poprzedniej kolejce także odnieśli pewnie zwycięstwo. O ich sile w domowym meczu przekonał się Sokół Pniewy, którego Lipno pokonało o siebie 4:0. Analizując zespół ze Stęszewa nie sposób wspomnieć o dwóch piłkarzach tego klubu w ciekawą przeszłością. Za defensywę niebiesko – białych odpowiada m.in. Maciej Scherfchen, który ma za sobą grę w takich klubach jak; Polonia Warszawa, Widzew Łódź, Arka Gdynia, Ruch Chorzów a także Lech Poznań. W kadrze drużyny w powiatu poznańskiego jest także były piłkarz Dyskoboli Grodzisk, Zagłębia Lubin, Cracovii czy Lecha – Maciej Goliński. Obecnie zespół prowadzony przez trenera Arkadiusza Kaliszana z 19 wywalczonymi punktami zajmuje 2. miejsce.

Liderem drugiej grupy V ligi po 9. kolejkach z kompletem 27 punktów jest Korona Piaski. Drugie miejsce zajmuje Lipno – 19 punktów a trzecie z taką samą zdobyczą punktową zajmuje Wiara Lecha Poznań.

Początek meczu Rawia Walbet Rawicz – Lipno Stęszew w niedzielę, 4 października o godzinie 15:00. Wstęp wolny.

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

Pin It on Pinterest

Shares