W niedzielne popołudnie Rawia Walbet rozegra kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem rywalem rawiczan będzie Płomień Przyprostynia.

Piłkarze Rawii w tym sezonie w meczach wyjazdowych radzą sobie całkiem dobrze. Dotychczas Rawia dwa razy z wyjazdów wracała z kompletem punktów a tyle samo razy dzieliła się punktami ze swoim rywalem. Rawiczanie na niedzielny wyjazd udadzą się z chęcią rehabilitacji za porażkę z poprzedniej kolejki, kiedy lepsza od niebiesko – biało – czerwonych okazała się drużyna ze Stęszewa, wygrywając przy Spokojnej 3:0. Ostatnia porażka sprawiła, że Rawia w tabeli zajmuje 6. miejsce. Podopieczni Kamila Pilarskiego zgromadzili na swoim koncie dotychczas 17 punktów.

Drużyna Płomienia w tym sezonie na swoim boisku zwycięstwa przeplata porażkami. Zespół z Przyprostynii jak dotąd dwa razy pokonał swojego rywala a trzy domowe mecze zakończył porażkami. Drużyna z powiatu nowotomyskiego w poprzedniej kolejce pokonała na wyjeździe Sokół Pniewy 4:1. Nie był to jednak jedyny mecz Płomienia w tym tygodniu. W środę bowiem po porażce 9:2 z Błękitnymi Wronki czerwono – czarni na etapie 1?4 odpadli z TOTOLOTEK Pucharu Polski strefy poznańskiej. W ligowej tabeli podopieczni trenera Przemysława Borkowskiego z dorobkiem 11 punktów zajmują 11 miejsce.

Liderem tabeli drugiej grupy V ligi z kompletem 30 punktów jest Korona Piaski. Drugie miejsce zajmuje Lipno Stęszew – 22 punkty a trzecie Kania Gostyń – 19 punktów. Początek meczu Płomień Przyprostynia – Rawia Walbet Rawicz w niedzielę, 11 października o godzinie 15:00. 

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares