Komplet punktów ze stadionu przy Spokojnej wywiózł w niedzielę zespół ze Stęszewa. Vice – lider tabeli pokazał swoją siłę i wygrał w Rawiczu 3:0.

Już początek meczu pokazał w jakim nastawieniu ekipa z powiatu gostyńskiego przyjechała do Rawiczu. Goście po dośrodkowaniu w pole karne Rawii prowadzenie objęli już w 4. minucie meczu. Szybko stracona bramka nie podłamała gospodarzy, którzy szybko starali się doprowadzić do remisu. Rawiczanom brakowało jednak sposobu na pokonanie bramkarza gości, który tego dnia był dobrze dysponowany.

Druga połowa niestety dla miejscowych przyniosła dwa trafienia zespołu ze Stęszewa. Najpierw w 58. minucie z zamieszaniu z polu karnym gracze Rawii mieli problem z wybiciem piłki. W efekcie czego dopadł do niej piłkarz gości i płaskim strzałem pokonał Bartłomieja Wośka. Zwycięstwo przyjezdni przypieczętowali w doliczonym czasie gry po pewnie wykorzystanym rzucie karnym. Warto dodać,że chwilę wcześniej w tej samej akcji a polu bramkowym faulowany był bramkarz Rawii. Gospodarze mecz kończyli w osłabieniu. W doliczonym czasie gry drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Hubert Gill.

Rawia Walbet Rawicz – Lipno Stęszew 0:3 (0:1)

Rawia zagrała w składzie: Wosiek – P. Wawrzyniak, Orłowski, Gill, Walkowiak (68′ B. Materkowski), T. Wawrzyniak, Głowacz (46′ S. Materkowski), Zaborowski, Marchewka, M. Skrzypczak, Molka

Kolejnym rywalem podopiecznych Kamila Pilarskiego będzie Płomień Przyprostynia. Mecz ten rozegrany zostanie w niedzielę, 11 października o godzinie 15:00.