Uskrzydlona zwycięstwem 2:1 w Przyprostyni Rawia Walbet Rawicz w 12. kolejce V ligi na swoim stadionie podejmie PKS Racot. Gospodarze powalczą o przełamanie passy dwóch kolejnych domowych porażek.

Mecz Płomieniem nie był dla rawiczan łatwym pojedynkiem. Po przegranej pierwszej połowie komplet punktów zapewnili Rawii Piotr Robak i Edwin Marchewka. Triumf w Przyprostyni pozwolił rawickiej drużynie na awans w tabeli na 4. miejsce. Kolejnym wyjazdowym zwycięstwem Rawia potwierdziła dobrą formę prezentowaną w meczach rozgrywanych poza Rawiczem. Niebiesko – biało – czerwoni są w tej chwili jedyną drużyną w tabeli bez wyjazdowej porażki. W dotychczas rozegranych meczach podopieczni Kamila Pilarskiego wywalczyli 20 punktów. Rawia w niedzielę powalczy o przełamanie passy dwóch kolejnych porażek przy Spokojnej. W ostatnich meczach trzy punkty w Rawicza wywiozły Przemysław Poznań i Lipno Stęszew.

PKS Racot w poprzedniej kolejce nie powiększył swojego dorobku punktowego. Ekipa z powiatu kościańskiego przegrała bowiem na swoim stadionie z Sokołem Pniewy 1:3. PKS z pewnością przyjedzie do Rawicza z chęcią poprawy humorów. O punkty może być jednak trudno. Niebiesko – biali bowiem z dotychczasowych meczów wyjazdowych przywieźli zaledwie jeden punkt za remis 2:2 w meczu 2. kolejki z Patrią Buk. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez trenera Dawida Dominiczaka z 11 zdobytymi punktami zajmuje 16. miejsce.

Liderem tabeli V ligi gr. II jest Korona Piaski, która w poprzedniej kolejce przegrała w Gostyniu i straciła pierwsze punkty – obecnie ma ich 30. Drugie miejsce z 23 punktami zajmuje Lipno Stęszew a trzecia Kania ma 22 punkty.

Niedzielny mecz przy Spokojnej rozegrany zostanie BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI. Początek o godzinie 15:00. Transmisję NA ŻYWO będzie można obejrzeć na profilu Rawii na facebook’u!

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares