Po dwutygodniowej przerwie na ligowe boiska wracają piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W meczu 14. kolejki V ligi rawiczanie na własnym stadionie zmierzą się z Patrią Buk.

Rawia do ligowych rozgrywek wraca po przerwie spowodowanej odwołaniem jej meczu w poprzedniej kolejce. Wówczas rywalem Rawii miał być Piast Poniec. Spotkanie na prośbę zespołu z Ponieca zostało przełożone a jego nowy termin nie jest jeszcze znany. Rawiczanie w sobotę postarają się o kolejny efektowny triumf. Przypomnijmy – w ostatnim ligowym meczu niebiesko – biało – czerwoni pewnie pokonali u siebie PKS Racot 5:0. Zwycięstwo w tym meczu zapewnili miejscowym Hubert Gill, Seweryn Materkowski, Szymon Zaborowski i Michał Skrzypczak. Jedno trafienie padło po samobójczym trafieniu gości. W ligowej tabeli podopieczni Kamila Pilarskiego z jednym zaległym meczem z dorobkiem 23 punktów zajmują 5. miejsce.

Drużyna Patrii Buk o swoim poprzednim meczu z pewnością będzie chciała jak najszybciej zapomnieć. Zespół z powiatu poznańskiego przegrał bowiem na swoim terenie z Sokołem Pniewy 3:6. Także w Rawiczu Patrii o punkty będzie bardzo ciężko. Biało – zieloni bowiem w dotychczas rozegranych meczach wyjazdowych zanotowali tylko jedno zwycięstwo – w 3. kolejce 3:2 w Poniecu. Pozostałe kończyły się ich porażkami. W ligowej tabeli zespół prowadzony przez Piotra Sołtysiaka z dorobkiem 9 punktów zajmuje 17. miejsce.

Liderem V ligi grupy II z 33 punktami jest Korona Piaski. Druga jest Kania Gostyń – 28 punktów a trzecie miejsce zajmuje Lipno Stęszew – 25 punktów.

Mecz z Patrią Buk odbędzie się bez udziału publiczności. Jego początek w sobotę, 31 października o godzinie 14:00. Transmisję NA ŻYWO będzie można zobaczyć na klubowym profilu Rawii na facebook’u!