W przedostatni weekend listopada rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy jesiennej sezonu 2020/2021. Na zakończenie ligowych zmagań w tym roku Rawia Walbet na wyjeździe zmierzy się z Kanią Gostyń. 

Mimo obecnie panującej w kraju sytuacji związanej z pandemią udało się rozegrać całą rundę jesienną. Nie obyło się jednak bez konieczności przedkładania niektórych meczów, ale na szczęście nie miało to wpływu na decyzję o ewentualnym zawieszeniu rozgrywek. Piłkarze Rawii z tego powodu dwa swoje mecze musieli rozgrywać w terminach innych niż wynikających z ustalonego wcześniej terminarza ( z Koroną Piaski oraz Piastem Poniec).

Sobotnie starcie w Gostyniu będzie rywalizacją drużyn mających aspiracje do włączenia się w walkę o awans do IV ligi. Rawia do meczu z Kanią przystąpi po zwycięstwie nad Orkanem Chorzemin odniesionym w poprzedniej kolejce. Trzy punkty rawickiej ekipy zapewniło w tej rywalizacji trafienie Piotra Robaka, dla którego było to szóste trafienie w obecnym sezonie. W ligowej tabeli podopieczni Kamila Pilarskiego, dla którego była to pierwsza runda w roli trenera Rawii z 30 punktami zajmują 4. miejsce.

Drużyna z Gostynia w poprzedniej kolejce zakończyła swoją passę dziewięciu kolejnych ligowych triumfów. Dokładniej uczynił to zespół Sokoła Pniewy, który na swoim boisku ograł zespół z powiatu gostyńskiego 3:1. Kania jest jedną z dwóch drużyn, które jesienią nie doznały porażki w domowych meczach. Czterokrotnie gracze Kanii pokonywali u siebie swoich rywali a trzy razy mecze przy Sportowej kończyły się remisami. W ligowej tabeli piłkarze prowadzeni przez Grzegorza Wosiaka z 34 wywalczonymi punktami plasują się za liderującą Koroną Piaski (39 punktów). między Kanią a Rawią jest jeszcze Lipno Stęszew (31 punktów).

Sobotnie starcie Kanii z Rawią będzie drugim pojedynkiem tych drużyn w tym roku. Pierwsze, do którego doszło w ramach 1/8 finału TOTOLOTEK Pucharu Polski we wrześniu zakończyło się pewnym triumfem miejscowych 4:0. Trzeba jednak zaznaczyć, że Rawia zagrał wówczas w rezerwowym składzie. Początek sobotniego, ostatniego w rundzie jesiennej meczu o godzinie 11:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares