Cztery dni po ostatnim ligowym meczu do walki o kolejne punkty przystąpią Rawia Walbet Rawicz i Piast Poniec. W środę drużyny te rozegrają zaległy mecz 13. kolejki V ligi.

Pierwotnie do pojedynku tych ekip miało dojść w sobotę, 24 października w Poniecu. Na prośbę gospodarzy mecz jednak przełożono a po porozumieniu między drużynami zdecydowano, że w drugim terminie mecz rozegrany zostanie w Rawiczu – z uwagi na dostępność oświetlenia.

Dla Rawii mecz z Piastem będzie kolejnym spotkaniem z zespołem z dolnej części tabeli a także trzecim z rzędu na własnym obiekcie. W ubiegłą sobotę rawiczanie pokonali u siebie Patrię Buk 5:1. Mimo początkowych problemów komplet punktów miejscowym zapewnili Michał Skrzypczak, Szymon Zaborowski, Mariusz Molka a także autor dubletu Kamil Cugier. Zwycięstwo to spowodowało, że Rawia z 26 punktami zameldowała się na najniższym stopniu ligowego podium.

Piast w poprzedniej kolejce sprawił sobie i swoim kibicom miłą niespodziankę i pokonał na wyjeździe zespół Przemysława Poznań 3:1. Drużyna z powiatu gostyńskiego potwierdziła tym samym, że w obecnym sezonie lepiej radzi sobie w meczach wyjazdowych. U siebie Piast zanotował zaledwie jedno zwycięstwo i aż pięć porażek. Rywalizacja z Rawią będzie także ciekawa z innego powodu. Trenerem zespołu z Ponieca jest bowiem doskonale znany rawickim kibicom Jerzy Radojewski, który po rundzie jesiennej ubiegłego sezonu w dość specyficznych okolicznościach pożegnał się z klubem ze Spokojnej. Barw Piasta broni także były piłkarz Rawii Kamil Cheba. W ligowej tabeli drużyna Jerzego Radojewskiego z 14 punktami zajmuje 14. miejsce.

Liderem V ligi grupy II z 33 punktami jest Korona Piaski. Druga jest Kania Gostyń – 31 punktów a trzecia – mająca mecz mniej z 26 punktami – Rawia. Mecz z Piastem Poniec odbędzie się bez udziału publiczności. Jego początek w środę, 4 listopada o godzinie 19:00. Transmisję NA ŻYWO będzie można zobaczyć na klubowym profilu Rawii na facebook’u!

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares