Trzy terminarzowe kolejki pozostały do zakończenia zmagań w rundzie jesiennej w V lidze. Już w sobotę Rawia Walbet Rawicz uda się do Śmigla na mecz z miejscową Pogonią.

W kalendarzu rundy jesiennej sezonu 2020/2021 są jeszcze trzy kolejki zaplanowane na trzy kolejne weekendy – 7/8, 14/15 i 21/22 listopada. Mając na uwadze aktualną sytuację w kraju i planowane obostrzenia może okazać się, że rundę trzeba będzie zakończyć wcześniej (i być może dograć na wiosnę), niż w przedostatni weekend listopada.

Pierwszym z trzech ostatnich rywali Rawii będzie Pogoń Śmigiel. Rawiczanie do tego meczu przystąpią z chęcią szybkiej rehabilitacji za środową porażkę 0:2 w zaległym meczu z Piastem Poniec. Wcześniej natomiast Rawia pokonała przy Spokojnej Patrię Buk 5:1. Mimo porażki z Piastem Rawia pozostała na najniższym stopniu ligowego podium, ale nie wykorzystała okazji, aby zbliżyć się punktowo do wyprzedzających ją drużyn. Niebiesko – biało – czerwoni zgromadzili dotychczas 26 punktów.

Pogoń obecnie zamyka ligowe zestawienie. Drużyna z powiatu kościańskiego w poprzedniej kolejce nieco powiększyła swój dorobek punktowy, remisując na wyjeździe z Sokołem Pniewy 1:1. Zespół prowadzony przez trenera Marka Sowę zanotował dotychczas zaledwie jedno zwycięstwo – w 2. kolejce pokonał u siebie Płomień Przyprostynia a trzykrotnie dzielił się z punktami ze swoim rywalem. Pogoń ma więc w swoim dorobku 6 punktów.

Faworytem meczu, przynajmniej na papierze wydaje się Rawia. Mając jednak w pamięci to co wydarzyło się w środowy wieczór przy Spokojnej losy meczu mogą potoczyć się różnie. Początek meczu Pogoń Śmigiel – Rawia Walbet Rawicz w sobotę, 7 listopada o godzinie 14:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares