Dziewięć lat trwała piłkarska kariera Tomasza Skrzypczaka w barwach Rawii. Po zakończeniu rundy jesiennej obecnego sezonu doświadczony obrońca postanowił zrezygnować z gry dla Rawii, aby w większym stopniu poświęcić się pracy trenerskiej. 

Tomasz Skrzypczak swoją przygodę z piłką rozpoczynał w juniorskich zespołach Rawii. Później występował także w Piaście Kobylin oraz Sparcie Miejska Górka. Do zespołu z Rawicza powrócił w sezonie 2012/2013, gdy ten występował w leszczyńskiej „okręgówce”. W sezonie 2014/2015 wraz z drużyną awansował do rozgrywek IV ligi a także zdobył Puchar Polski na szczeblu OZPN Leszno. 33 – letni defensor w trakcie swojej kariery w Rawiczu zajmował się także pracą trenerską – prowadził zespół rezerw Rawii oraz drużyny młodzieżowe. Popularny „Rysa” zawsze był pewnym punktem formacji obronnej rawickiej drużyny. W ostatnich sezonach grał jednak nieco mniej. W ubiegłym, składającym się tylko z rundy jesiennej zagrał w 8 meczach i zdobył dwa gole. W bieżących rozgrywkach wystąpił w 5 ligowych meczach spędzając na boisku 40 minut. Był również asystentem pierwszego trenera Rawii. Pełni także funkcję członka zarządu klubu.

Tomasz Skrzypczak w trakcie sezonu objął posadę trenera Sarnowianki Sarnowa i obecnie przygotowuje zespół do walki w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021 w leszczyńskiej klasie okręgowej. Co ciekawe w trzech klubach „Rysa” spotkał się z obecnym Prezesem Rawii, Michałem Rejkiem.

– W imieniu całego zarządu chciałem bardzo podziękować Tomkowi za wieloletnie reprezentowanie barw Rawii! Grałem z „Rysą” w trzech klubach – Rawii Rawicz, Piaście Kobylin i Sparcie Miejska Górka. We wszystkich trzech klubach wywalczyliśmy awans do wyższej ligi! Tomku –  dziękuje Ci za wszystkie lata, jakie mogłem spędzić z Tobą na boisku! Była to dla mnie przyjemność! Życzę Ci samych sukcesów na stanowisku trenera! Powodzenia przyjacielu – mówi Michał Rejek.

Tomku, dziękujemy za wszystkie sezony spędzone w barwach Rawii i życzymy Ci powodzenia w dalszych etapach piłkarskiego życia!

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

 

Pin It on Pinterest

Shares