W ubiegłym tygodniu piłkarze Rawii rozegrali ostatni sparing w tym roku pokonując przy Spokojnej Sarnowiankę Sarnowa 3:0. Było to meczowe podsumowanie 2020 roku – Mamy bardzo dobry i młody zespół, który nie raz pokazał już, że stać nas na bardzo dużo – mówi kapitan Rawii Walbet Rawicz, Tomasz Wawrzyniak podsumowując rundę jesienną w wykonaniu niebiesko – biało – czerwonych.

28 – letni pomocnik w rundzie jesiennej pełnił funkcję kapitana zespołu i w opinii trenera zespołu Kamila Pilarskiego był jego liderem. W 13 rozegranych meczach Tomasz Wawrzyniak zdobył jednego gola – w inauguracyjnym wyjazdowym meczu z Gromem Wolsztyn, obejrzał także pięć żółtych kartek.

Runda jesienna przeleciała niestety bardzo szybko … mogliśmy skończyć ją na wyższym miejscu, ale taka jest piłka – ubolewa kapitan Rawii

Przyznaje także, że w zakończonej rundzie zdarzyły się spotkania, które nie ułożyły się po myśli zespołu i mogły zakończyć się inaczej. Takimi meczami były chociażby domowa porażka z Przemysławem Poznań 2:3, mimo prowadzenia 2:1 w 89. minucie meczu oraz podział punktów z rywalizacji z ostatnią w tabeli Pogonią Śmigiel.

Są mecze, które nie poszły po naszej myśli, ale musimy wyciągnąć wnioski i bardzo mocno przepracować okres przygotowawczy, żeby na wiosnę się to nie powtórzyło.

Średnia wieku zespołu z Rawicza jest bardzo młoda a kadra w dużej mierze opiera się na wychowankach rawickiej akademii. Co raz więcej czasu na boisku spędzają m.in Bartłomiej Głowacz oraz Kamil Cugier, którzy wkrótce mogą stać się przyszłością klubu. Dodatkowo w czterech ostatnich pojedynkach w kadrze było 11 młodzieżowców  W niektórych meczach, zwłaszcza z zespołami z czołówki młodej drużynie Rawii brakowało jednak doświadczenia.

Mamy bardzo dobry i młody zespół, który nie raz pokazał już, że stać nas na bardzo dużo. Było widać duże zaangażowanie u chłopaków podczas meczów, niezależnie od tego kto akurat grał – ocenia postawę kolegów z boiska Tomasz Wawrzyniak

Jak podkreśla, czwarte miejsce, które Rawia zajmuje na koniec obecnego roku to efekt ogromnej pracy włożonej nie tylko przez zawodników i trenera, ale także kierowników zespołu, Leszka Skrzypczaka i Pawła Robaka.

Całej drużynie wraz z trenerem oraz kierownikami należą się podziękowania bo wszyscy wykonali świetną pracę – kończy Tomasz Wawrzyniak

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares