W sobotę Rawia Walbet Rawicz po raz pierwszy w tym roku zagra na własnym stadionie. Na obiekcie przy Spokojnej rawiczanie w meczu 19. kolejki V ligi podejmą Grom Wolsztyn.

Dla obu zespołów sobotnie starcie w Rawiczu będzie okazją do pierwszej ligowej zdobyczy w rundzie wiosennej. Zarówno Rawia jak i Grom przegrały premierowe w tym roku mecze i z pewnością będą chciały powiększyć swoje dorobki punktowe. Zespół z Wolsztyna w poprzedniej kolejce musiał uznać wyższość Sokoła Pniewy i przegrał u siebie aż 0:4. W ligowej tabeli ekipa z powiatu wolsztyńskiego z dorobkiem 15 punktów zajmuje 15. miejsce.

Rawia także w poprzedniej kolejce schodziła z boiska pokonana, lecz nie była to tak dotkliwa porażka jak w przypadku zespołu z Wolsztyna. Rawiczanie na inaugurację rundy wiosennej pechowo przegrali w Piaskach z liderującą w tabeli Koroną 0:1. Niebiesko – biało – czerwoni mieli w tym meczu swoje okazje a rzutu karnego nie wykorzystał Michał Skrzypczak. W ligowej tabeli podopieczni trenera Kamila Pilarskiego z dorobkiem 30 punktów zajmują 6. miejsce.

Jesienny pojedynek obu drużyn rozegrany w Wolsztynie był bardzo emocjonujący. Rawia ostatecznie po dublecie Piotra Robaka i golu Tomasza Wawrzyniaka wygrała 3:2 i wywiozła z boiska rywala komplet punktów. Początek sobotniego meczu na stadionie przy ul. Spokojnej o godzinie 13:00. Transmisja na żywo w tego pojedynku dostępna będzie na profilu Rawii na facebook’u!

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares