Po niespełna czterech miesiącach przerwy do ligowych zmagań powracają piłkarze występujący w V lidze. Na inaugurację rundy wiosennej piłkarze Rawii Walbet Rawicz na wyjeździe zmierzą się z liderującą w ligowej tabeli Koroną Piaski. 

Mimo wciąż panujących obostrzeń, tym razem runda wiosenna sezonu ligowego ruszy zgodnie z planem. Przypominamy, że w ubiegłym roku piłkarze w pierwszych miesiącach nowego roku rozgrywek nie wznowili a sezon 2019/2020 zakończono po meczach jesiennych. Problemem może być natomiast krótki okres przygotowawczy. Wiele drużyn treningi wznowiło bowiem 12 lutego.

Rawia do spotkania z Koroną przystąpi po rozegraniu pięciu meczów sparingowych. W okresie przygotowawczym rawiczanie okazali się lepsi od Wiwy Goszcz 4:3 oraz Sarnowianki 1:0. Przegrali natomiast z Polonią Trzebnica 0:2, Piastem Kobylin 2:3 oraz Baryczą Sułów 1:3. W zespole prowadzonym przez Kamila Pilarskiego doszło do kilku zmian. Zespół z Sarnowy zasilili Marcel Kubeczka, Kacper Stachowiak, Tomasz Skrzypczak oraz Stanisław Kołeczko, którzy nie byli pierwszym wyborem trenera Rawii. Tuż przed startem rundy wiosennej z rawickim zespołem związał się natomiast 24 – letni pomocnik Jakub Szymanowski.

Piłkarze Korony w trakcie przygotowań do wznowienia rozgrywek rozegrali sześć gier kontrolnych. Zespół prowadzony przez trenera Michała Roszaka pokonał Obrę Kościan 5:3, zremisował z Wartą Śrem 1:1 oraz Chrobrym II Głogów 3:3 oraz uległ LKS – owi Gołuchów 3:4, Jarocie Jarocin 1:4 oraz Huraganowi Pobiedziska 2:3. Korona ma już za sobą także pierwszy mecz o stawkę. W ubiegłą sobotę zespół z powiatu gostyńskiego odpadł w 1/16 Fortuna Pucharu Polski na szczeblu WZPN przegrywając po rzutach karnych z Sokołem Kleczew 5:6. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

W ligowej tabeli z Korona z dorobkiem 42 punktów zajmuje pozycję lidera, Rawia natomiast z 30 zdobytymi dotąd punktami plasuje się na czwartym miejscu. Początek sobotniego meczu o godzinie 14:00. 

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

 

Pin It on Pinterest

Shares