Udanie zrehabilitowali się piłkarze Rawii Walbet Rawicz za porażkę z inauguracji rundy wiosennej. W rozegranym w sobotę meczu 19. kolejki V ligi rawiczanie pokonali przy Spokojnej Grom Wolsztyn 2:1.

Od początku rywalizacji z zespołem z Wolsztyna przewagę osiągnęli miejscowi. Rawia dłużej utrzymywała się przy piłce, częściej też stwarzała zagrożenie pod bramką gości. Wynik meczu otworzyć próbowali m.in. Skrzypczak i Szymanowski. Na prowadzenie rawiczanie wyszli w 40. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu różnego Jakuba Szymanowskiego i zamieszaniu w polu karnym bramkarza gości pokonał Mariusz Molka.

Podopieczni Kamila Pilarskiego w przerwie nie stracili swojego animuszu i tuż po zmianie stron, w 49. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Strzałem z pola karnego gola zdobył Michał Skrzypczak, dla którego było to siódme trafienie w tym sezonie. Od tego momentu więcej akcji zaczęli stwarzać piłkarze z Wolsztyna. W 86. minucie udało im się pokonać Bartłomieja Wośka i zmniejszyć rozmiary porażki. Mimo dalszych ataków Gromu wynik meczu nie uległ już zmianie i komplet punktów pozostał w Rawiczu.

Rawia Walbet Rawicz – Grom Wolsztyn 2:1 (1:0)

Rawia: Wosiek – B. Materkowski, Orłowski, Szymanowski (73′ Robak, 90′ Marszałek), M. Skrzypczak, Walkowiak, Molka, Zaborowski, T. Wawrzyniak, P. Wawrzyniak, Cugier (80′ Kubiak)

W następnej kolejce niebiesko – biało – czerwoni udadzą się do Poznania na mecz z Akademią Reissa. Pierwszy gwizdek w niedzielę, 21 marca o godzinie 12:00.