Pracowity początek maja w tym roku mają piłkarze Rawii. W ciągu trzech dni rawiczanie rozegrają bowiem dwa ligowe mecze. Na początek w sobotę przy Spokojnej zmierzą się z Promieniem Krzywiń.

Problemy związane z ponad miesięcznym zawieszeniem rozgrywek sprawiły, że nadchodzący miesiąc będzie dla piłkarzy bardzo natężony. 1 maja rozegrana zostanie planowo 26. kolejka a już w Święto Konstytucji 3 maja piłkarze wybiegną na boisko w ramach zaległej, 20. kolejki.

Najbliższy rywal rawickiej drużyny w pierwszym meczu po przerwie pokonał u siebie 2:1 Sokół Pniewy. Komplet punktów dla zespołu z Krzywinia zapewnili w tym meczu Hubert Wawrzyniak i Maciej Bossy. Przed przerwaniem rozgrywek Promień rozegrał jedno spotkanie, w którym pokonał na wyjeździe Orkan Chorzemin 5:3. W ligowej tabeli zespół prowadzony przez trenera Mariusza Pietrzaka z 34 punktami zajmuje 5. miejsce.

O poprzednim meczu z pewnością jak najszybciej zapomnieć będą chcieli piłkarze i kibice Rawii. Niebiesko – biało – czerwoni w ubiegłą sobotę zagrali słabe spotkanie i przegrali w Poznaniu z Przemysławem aż 0:5. Lepiej rawiczanie zaprezentowali się w meczu rozegranym tuż przed przerwą. Wówczas Rawia po golach Mariusza Molki i Michała Skrzypczaka pokonała zespół z Wolsztyna 2:1. Na inaugurację rundy wiosennej natomiast drużyna ze Spokojnej przegrała w Piaskach z Koroną 0:1. W ligowej tabeli podopieczni trenera Kamila Pilarskiego z dorobkiem 33 punktów zajmuje 6. miejsce.

Jesienny mecz obu drużyn rozegrany w Krzywiniu lepiej wspomina Rawia, która po golach Edwina Marchewki, Patryka Wawrzyniaka i Piotra Robaka pokonała Promień 3:0. Początek meczu Rawia Walbet Rawicz – Promień Krzywiń w sobotę, 1 maja o godzinie 11:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares