W sobotę po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej zawieszeniem rozgrywek Rawia Walbet Rawicz wróci do walki o ligowe punkty. W meczu 25. kolejki rawiczanie zmierzą się na wyjeździe z Przemysławem Poznań.

Po raz ostatni zespoły grające w V lidze na boiska wybiegły 14 marca. Następnie w wyniku wprowadzonych obostrzeń rozgrywki i treningi musiały zostać zawieszone. Przed przerwą rozegrane zostały dwie kolejki rundy wiosennej, w których więcej punktów zdobyła Rawia. Zespół z Poznania na inaugurację piłkarskiej wiosny uległ na wyjeździe Kanii Gostyń 2:1 a następnie w domowym meczu podzielił się punktami z Koroną Piaski remisując 2:2. W ligowej tabeli zespół ze stolicy Wielkopolski z dorobkiem 27 punktów zajmuje 9. miejsce.

Rawiczanie rundę wiosenną zaczęli od pechowej porażki 0:1 w wyjazdowym starciu z Koroną Piaski. Następnie niebiesko – biało – czerwoni w domowej rywalizacji z Gromem Wolsztyn zdobyli komplet punktów pokonując po golach Mariusza Molki i Michała Skrzypczaka swoich rywali 2:1. W ligowej tabeli podopieczni Kamila Pilarskiego z 33 zdobytymi punktami zajmują miejsce tuż za ligowym podium.

Kibicom oraz piłkarzom Rawii z pewnością w pamięci zapadł mecz z Przemysławem rozegrany jesienią w Rawiczu. Rawiczanie mimo, że do 89. minuty meczu po golach Piotra Robaka i Patryka Wawrzyniaka prowadzili 2:1 ostatecznie musieli uznać wyższość zespołu z Poznania i przegrali 2:3. Początek meczu Przemysław Poznań – Rawia Walbet Rawicz w sobotę, 24 kwietnia o godzinie 17:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

 

Pin It on Pinterest

Shares