Trzy dni po bezbramkowym remisie z Sokołem Pniewy Rawia Walbet Rawicz rozegra kolejne ligowe spotkanie. W sobotę, w meczu 30. kolejki V ligi rawiczanie na wyjeździe zmierzą się z Piastem Poniec.

Sobotnim meczem w Poniecu piłkarze Rawii zamkną ligowe granie w maju. Od rozegranego 1 maja starcia z Promieniem Krzywiń w tym czasie rawiczanie rozegrali już siedem ligowych spotkań. W czterech z nich niebiesko – biało – czerwoni schodzili z boiska pokonani. Raz pokonali swojego rywala a dwa razy zremisowali. W środowej kolejce rawiczanie po remisie 0:0 podzielili się punktami z Sokołem Pniewy. W ligowej tabeli zespół prowadzony przez Kamila Pilarskiego z 38 punktami zajmuje 7. miejsce.

Gospodarze sobotniego meczu, piłkarze beniaminka z Ponieca w meczach rozegranych w maju mogą pochwalić się nieco lepszą zdobyczą punktową. Piast przegrał cztery z tych spotkań, jedno zremisował a także dwukrotnie pokonał u siebie rywali 5:0 (Pogoń Śmigiel i Sokół Pniewy). W ostatniej kolejce jednak drużyna prowadzona przez Jerzego Radojewskiego nie sprostała wyzwaniu i przegrała u siebie z jednym z faworytów do awansu do IV ligi Kanią Gostyń 0:4. W ligowej tabeli ekipa byłego trenera Rawii z 24 punktami zajmuje 16. miejsce.

W jesiennym meczu między Piastem a Rawią doszło do niespodzianki. Zespół z Ponieca wygrał wówczas 2:0 i wyjechał ze Spokojnej z kompletem punktów. Początek sobotniego pojedynku o godzinie 13:00. 

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

Pin It on Pinterest

Shares