W środę, w zaległym meczu 23. kolejki V ligi Rawia Walbet Rawicz zremisowała przy Spokojnej z Sokołem Pniewy 0:0. – Z przebiegu spotkania uważam, że jest to wynik sprawiedliwy, chociaż patrząc na nasze aspiracje i ambicje stwierdzam, że jednak straciliśmy dwa punkty – powiedział po meczu trener Rawii Kamil Pilarski, który w krótkiej rozmowie opowiedział także o problemach związanych z napiętym terminarzem oraz o najbliższym ligowym rywalu rawickiego zespołu.

1. Rozmawiamy po zremisowanym 0:0 spotkaniu z Sokołem Pniewy. Jaki był cel na ten mecz w kontekście ostatnich boiskowych wydarzeń?

[Kamil Pilarski]: Oczywiście plan na ten mecz był prosty – zdobyć 3 pkt. Niestety, to spotkanie to tzw. typowy mecz na remis. Z przebiegu spotkania uważam, że jest to wynik sprawiedliwy, chociaż patrząc na nasze aspiracje i ambicje stwierdzam, że jednak straciliśmy dwa punkty.

2. W ostatnim czasie Rawia oraz inne zespoły grają praktycznie co trzy dni. Jak ten napięty terminarz wpływa na prowadzenie treningów? Czy piłkarze częściej narzekają na jakieś urazy?

[KP]: Patrząc na poziom ligi w której gramy uważam, że jest to piłkarski maraton. Mamy swoje problemy kadrowe, do tego dochodzą urazy i kartki i to wszystko na pewno też ma wpływ na naszą dyspozycję na wiosnę. Jeśli chodzi o treningi to głównie są to tzw. rozruchy pomeczowe czy przedmeczowe. Musimy brać pod uwagę, że to liga amatorska. Zawodnicy pracują lub się uczą i ta regeneracja jest tym bardziej utrudniona. W tym miejscu chciałbym podziękować dyrektorowi oraz zastępcy dyrektora OSiR – u, którzy udostępniają nam basen i możemy wspierać naszą regenerację poprzez taki sposób .

3. Przed nami w sobotę wyjazdowe starcie z Piastem Poniec. Jesienią zespół z Ponieca wywiózł z Rawicza trzy punkty a ostatnio wygrał dwa mecze u siebie po 5:0 (z Pogonią Śmigiel i Sokołem Pniewy) oraz także u siebie uległ 0:4 Kanii Gostyń. Z jakim nastawieniem Rawia uda się na ten mecz? Celem będzie pewne zwycięstwo?

[KP]: Oczywiście, w każdym meczu celem jest zwycięstwo. Znamy wyniki Piasta, wiemy również jakie miejsce w tabeli zajmują. Mecz jesienny pokazał, że na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Nie odczuwamy jakiejś presji rewanżu za wynik z poprzedniej rundy, jednak jedziemy do Ponieca wygrać i przywieźć 3 pkt do Rawicza.

fot. Weronika Skrzypczak

rozmawiał: Jakub Kwieciński

 

Pin It on Pinterest

Shares