Dwa dni po meczu z Promieniem Krzywiń do walki o kolejne punkty przystąpią piłkarze Rawii. W poniedziałek, w zaległym meczu 20. kolejki V ligi rawiczanie w Poznaniu zagrają z Akademią Reissa.

Bardzo zapracowany weekend majowy mają w tym roku piłkarze Rawii oraz inne zespoły występujące w V lidze. W pierwszy dzień maja rywalizowano w ramach 26. kolejki ligowej a już 3 maja rozegrane zostaną mecze 20. kolejki, która pierwotnie zaplanowana była na 20/21 marca. W sobotniej kolejce punkty do ligowej tabeli dopisały zarówno Rawia jak i Akademia. Zespół z Poznania wygrał jednak swoje spotkanie.

Rawia do meczu z Promieniem Krzywiń przystąpiła osłabiona. Za żółte kartki pauzowali Michał Skrzypczak oraz Damian Walkowiak. Zabrakło także Mariusza Molki i Szymona Zaborowskiego. Mimo, tego rawiczanie od początku do końca meczu starali się walczyć o zwycięstwo. Ostatecznie przy Spokojnej gole nie padły a zespoły podzieliły się punktami. W ligowej tabeli zespół prowadzony przez Kamila Pilarskiego z 34 punktami zajmują 7. miejsce.

Zespół ze stolicy województwa w sobotnie południe podejmował na swoim stadionie drużynę Piasta Poniec. Gospodarze pokonali przyjezdnych 2:0 a komplet punktów piłkarzom Akademii zapewnili w drugiej połowie Jan Nowak oraz Mateusz Wzięch. W tabeli ligowej drużyna prowadzona przez trenera Macieja Palkę z 39 punktami zajmuje 4. miejsce.

W jesiennym meczu tych drużyn rozegranym przy Spokojnej gospodarze pokonali Akademię Reissa 1:0. Gola w tym meczu tuż po rozpoczęciu gry zdobył Michał Skrzypczak. Początek meczu Akademia Reissa Poznań – Rawia Walbet Rawicz w poniedziałek, 3 maja o godzinie 19:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares