Bez ligowego zwycięstwa po wznowieniu rozgrywek pozostają piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W poniedziałkowym, zaległym meczu 20. kolejki V ligi rawiczanie przegrali w Poznaniu z Akademią Reissa 0:1. 

Rawia na mecz do Poznania udała się w składzie silniejszym niż ten, który dwa dni wcześniej rywalizował z Promieniem Krzywiń. W stolicy województwa zagrali pauzujący w poprzednim meczu za kartki Michał Skrzypczak oraz Damian Walkowiak. W wyjściowym składzie znalazł się także Mariusz Molka. Mimo to Rawia z Poznania wróciła bez punktów. Dodatkowo w trzech kolejnych meczach niebiesko – biało – czerwoni mimo sytuacji bramkowych nie zdołali pokonać bramkarza swoich rywali. W poniedziałkowym meczu zwycięstwo gospodarzom w 18. minucie zapewnił Mateusz Wzięch.

W ligowej tabeli podopieczni Kamila Pilarskiego z 34 punktami zajmują 7. miejsce.

Akademia Reissa Poznań – Rawia Walbet Rawicz 1:0 (1:0)

Rawia: Wosiek – B. Materkowski (46′ Robak, (85′ Głowacz)), Kubiak (66′ P. Wawrzyniak), Marchewka, Skrzypczak, S. Materkowski, Walkowiak, Gill, Molka, T. Wawrzyniak, Szymanowski (65′ Orłowski)

W najbliższą niedzielę Rawia rozegra kolejne ligowe spotkanie. Rywalem rawiczan w wyjazdowym meczu będzie Lipno Stęszew. Początek o godzinie 14:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares