Niezwykle ważne trzy punkty do ligowego dorobku dopisali piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W meczu 30. kolejki V ligi rawiczanie pokonali w wyjazdowym spotkaniu Piast Poniec 1:0.

Rawia na mecz z drużyną z powiatu gostyńskiego udała się, aby zdobyć komplet punktów. Z tyłu głowy jednak niebiesko – biało – czerwoni mieli spotkanie z rundy jesiennej, które zakończyło się triumfem zespołu z Ponieca. Tym razem spotkanie potoczyło się jednak po myśli przyjezdnych. Od początku Rawia atakowała rywali i oddała kilka strzałów na bramkę gospodarzy. Wynik meczu udało się otworzyć w 26. minucie. Gola na wagę trzech punktów dla Rawii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bliższy słupek strzelił Sebastian Orłowski, dla którego było to czwarte trafienie w bieżącym sezonie. W drugiej połowie więcej przy piłce utrzymywali się miejscowi, ale piłkarze prowadzeni przez Jerzego Radojewskiego nie zdołali poważnie zagrozić bramce strzeżonej w tym meczu przez Michała Wolnego.

Piast Poniec – Rawia Walbet Rawicz 0:1 (0:1)

Rawia: Wolny – Orłowski, Skrzypczak, S. Materkowski, Gill. Molka, T. Wawrzyniak, P. Wawrzyniak, Szymanowski (86′ Walkowiak), Głowacz (80′ Marszałek), Cugier

Zwycięstwo pozwoliło Rawii na awans w ligowej tabeli. Obecnie zespół prowadzony przez Kamila Pilarskiego zajmuje 6. miejsce. W czwartek rawiczanie rozegrają wyjazdowy pojedynek z Patrią Buk. Początek o godzinie 16:00.