Lipno Stęszew będzie kolejnym ligowym rywalem Rawii Walbet Rawicz. Spotkanie w ramach 27. kolejki V ligi rozegrane zostanie w niedzielę. 9 maja.

Dla drużyn występujących w V lidze najbliższa kolejka będzie już trzecią rozegraną w maju a Rawia na wyjazdowe spotkanie uda się drugi raz z rzędu. Piłkarze w sobotę, 1 maja rozegrali mecze w ramach 26. kolejki a w świąteczny poniedziałek rywalizowali w zaległej, 20. kolejce V ligi.

W poprzedniej kolejce zarówno Lipno jak i Rawia przegrały swoje ligowe mecze. W lepszej sytuacji są jednak gospodarze niedzielnego meczu, którzy wygrali dwa z trzech rozegranych po wznowieniu sezonu meczów. Zespół ze Stęszewa pokonał 3:0 Stellę Luboń oraz Sokół Pniewy 2:0. W poprzedniej kolejce natomiast lepsza od Lipna okazała się Kania Gostyń, która na swoim stadionie triumfowała 1:0. W ligowej tabeli zespół prowadzony przez trenera Arkadiusza Kaliszana z 46 punktami plasuje się na trzecim miejscu.

Bez zwycięstwa, z jednym punktem i bez strzelonej bramki od powrotu na boiska do rywalizacji w Stęszewie przystąpi Rawia. W poniedziałkowym meczu z Akademią Reissa rawiczanie ulegli gospodarzom 0:1. W poprzednich pojedynkach niebiesko – biało – czerwoni zremisowali u siebie z Promieniem Krzywiń 0:0 oraz okazali się gorsi od Przemysława Poznań – 0:5. W ligowej tabeli rawicka drużyna prowadzona przez trenera Kamila Pilarskiego z 34 punktami zajmuje 7. miejsce.

W jesiennym meczu między tymi zespołami rozegranym przy Spokojnej lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:0 i wywieźli z Rawicza komplet punktów. Dublet ustrzelił wówczas obecny lider klasyfikacji strzelców V ligi gr. II Bartosz Dylewski (30 goli) a jedno trafienie zanotował Jakub Budzyń. Początek niedzielnego meczu o godzinie 14:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares