W środowy wieczór, w zaległym meczu 21. kolejki V ligi Rawia Walbet Rawicz przy Spokojnej zagra z Gromem Plewiska. Gospodarze do meczu przystąpią po serii trzech ligowych porażek. Goście po efektownym triumfie w poprzednim meczu. 

Mimo, że w ligowej tabeli wyżej znajduje się Rawia, to w ostatnich meczach rawiczanie spisują się nie najlepiej. Wydawało się, że w poprzedniej kolejce niebiesko – biało – czerwoni dopiszą do swojego dorobku trzy punkty. Rawia po golach Marchewki, Skrzypczaka i Cugiera prowadziła bowiem przy Spokojnej z Płomieniem Przyprostynia 3:0. Później jednak gole strzelali tylko goście i w doliczonym czasie gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając ostatecznie 4:3. W ligowej tabeli zespół prowadzony przez Kamila Pilarskiego z 34 punktami zajmuje 9. miejsce i oprócz chęci awansu o kilka miejsc musi także patrzeć na zespoły znajdujące się u dołu tabeli.

Zespół z Plewisk w poprzedniej kolejce odniósł okazałe zwycięstwo. Grom pokonał u siebie Patrię Buk 6:0. Hat – trickiem w tym meczu popisał się Marceli Michalski a po jednym golu zdobyli Dominik Woroch, Kasper Stróżyk i Daniel Czarnecki. Sytuacja w tabeli zespołu z powiatu poznańskiego, prowadzonego przez trenera Tomasza Dłużyka jest podobna do tej, którą mają rawiczanie. Piłkarze z Plewisk z 31 punktami zajmują 11. miejsce.

W jesiennym meczu między tymi zespołami padł remis 1:1. Gola na wagę remisu, w końcówce zdobył dla Rawii Hubert Gill. Początek środowego spotkania przy Spokojnej o godzinie 19:00. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem na trybunach może zasiąść maksymalnie 25% publiczności!

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares