Ciężki wyjazd czeka w środę piłkarzy Rawii Walbet Rawicz. W zaległym meczu 24. kolejki V ligi rawiczanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią zmierzą się z Drużyną Wiary Lecha. 

Rawia w ostatnich trzech meczach zanotowała trzy zwycięstwa. Niebiesko – biało – czerwoni mierzyli się jednak z zespołami z dołu tabeli. Pokonali kolejno Piast Poniec 1:0, Patrię Buk 5:1 a w poprzedniej kolejce rawiczanie nie mieli problemu z pokonaniem u siebie Pogoni Śmigiel 4:0. Trzy punkty w tym meczu zapewnił dublet Piotra Robaka oraz trafienia Michała Skrzypczaka i Kamila Cugiera. Dokładając jeszcze remis 0:0 z Sokołem Pniewy, Rawia od czterech meczów nie zaznała goryczy porażki. Ostatnie dobre mecze nie poprawiły znacząco miejsca w tabeli podopiecznych trenera Kamila Pilarskiego. Zespół z Rawicza zgromadził jak dotąd 47 punktów i plasuje się w niej na 6. miejscu.

Zespół z Poznania to ekipa dwóch biegunów. Kibole znakomicie prezentują się na swoim stadionie i nie przegrali ośmiu kolejnych meczów. DWL ma jednak problemy z rywalizowaniem w meczach wyjazdowych. Ostatnie dwa wyjazdy zespół z Poznania kończył porażkami. W poprzedniej kolejce Wiara Lecha udała się na mecz do Przyprostyni i uległa gospodarzom aż 0:4. W ligowej tabeli Drużyna Wiary Lecha prowadzona przez trenera Łukasza Kubiaka z 50 punktami zajmuje 5. miejsce.

Warto dodać, że Wiara w przerwie zimowej dokonała dwóch ciekawych transferów. Do zespołu ze stolicy Wielkopolski dołączyli dwaj byli piłkarze Lecha, Błażej Telichowski oraz Zbigniew Zakrzewski a członkiem sztabu szkoleniowego został inny były lechita, Hubert Wołąkiewicz.

W jesiennym meczu rozegranym przy Spokojnej niespodziewanie górą byli gospodarze, którzy po kapitalnej końcówce meczu pokonali gości 4:1. Jedyne jak dotąd w historii zwycięstwo z Wiarą zapewnili Michał Skrzypczak, Sebastian Orłowski, Mariusz Molka i Edwin Marchewka. Początek meczu Wiara Lecha Poznań – Rawia Walbet Rawicz w środę, 9 czerwca o godzinie 20:15.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares