Przed nami ostatnia kolejka sezonu 2020/2021. Na zakończenie zmagań w tym wymagającym sezonie Rawia Walbet Rawicz na wyjeździe zmierzy się ze Stellą Luboń. 

Kończący się właśnie sezon z pewnością przejdzie do historii. O ile runda jesienna rozegrana została bez większych problemów w tyle zmagania w rundzie wiosennej zostały mocno utrudnione. Najpierw zespoły nie mogły przygotować się do startu rundy a gdy już to uczyniły to po dwóch rozegranych kolejkach zmagania przerwano. Po ich wznowieniu przez większość wiosennej rywalizacji zespoły grały co trzy dni. W efekcie czego większość drużyn zmagała się bądź zmaga z dużymi problemami kadrowymi.

Końcówka tego sezonu jest dla zespołu z Rawicza bardzo udana. Rawiczanie, którzy w pewnym momencie wpadli w dołek w ostatnich meczach spisują się świetnie i nie przegrali kolejnych siedmiu meczów. W poprzedniej kolejce niebiesko – biało – czerwoni byli bliscy pokonania u siebie Kani Gostyń. Ostatecznie gole Seweryna Materkowskiego i Kamila Cugiera dały remis 2:2. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez trenera Kamila Pilarskiego z 52 punktami zajmuje 6. miejsce.

Ostatni ligowy rywal Rawii, Stella Luboń także notuje udany finisz sezonu. Stella wygrała trzy ostatnie mecze w tym wyjazdowy pojedynek z Koroną Piaski. W poprzedniej kolejce zespół z powiatu poznańskiego pokonał u siebie Grom Wolsztyn 4:2. Zwycięstwo to zapewniły dublet Dawida Jakubiaka oraz trafienia Stanisława Siekańskiego i Oresta Slobodiana. W ligowej tabeli Stella prowadzona przez Sebastiana Kleibera z 47 punktami zajmuje 9. miejsce.

Jesienią w meczu rozegranym przy Spokojnej Rawia po golach Molki, Orłowskiego, Marchewki i Zaborowskiego pokonała gości z Lubonia 4:2. Początek sobotniej rywalizacji o godzinie 17:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares