W niedzielę, 20 marca Rawia Walbet Rawicz po raz ostatni w tym sezonie zagra przed własną publicznością. Rywalem podopiecznych Kamila Pilarskiego będzie lider tabeli Kania Gostyń. 

Dobiega końca wyczerpujący dla wszystkich sezon 2020/2021. Przez większość rundy wiosennej zespoły swoje mecze rozgrywały co trzy dni i daje się to już we znaki większości drużyn. Do zakończenia zmagań pozostały już tylko dwie kolejki i do końca walkę o bezpośredni awans do IV ligi stoczą Kania oraz Korona Piaski.

Z pierwszą z tych drużyn w niedzielę zmierzy się Rawia. Gospodarze tego spotkania w ostatnim okresie zanotowali wzrost formy i nie przegrali sześciu ostatnich meczów. W poprzedniej kolejce niebiesko – biało – czerwoni po bezbramkowym remisie podzielili się punktami z Orkanem Chorzemin. W ligowej tabeli Rawia z 51 punktami zajmuje 6. miejsce. Punkt więcej mają na swoim koncie piłkarze Przemysława Poznań.

Zespół z Gostynia w poprzedniej kolejce dość niepodziewanie stracił punkty. Kania zremisowała bowiem u siebie 1:1 z wciąż walczącym o utrzymanie Sokołem Pniewy. Gospodarze prowadzili w tym meczu po golu Wojciecha Kłakulaka, ale goście zdołali zanotować trafienie dające im cenny punkt. W ligowej tabeli zespół z Gostynia prowadzony przez trenera Grzegorza Wosiaka z 76 punktami przewodzi ligowej tabeli. Punkt mniej ma będąca vice – liderem Korona Piaski.

Kania i Rawia spotkają się w tym sezonie po raz trzeci. Poprzednie dwa spotkanie rozegrane zostały w Gostyniu i w obu lepsi byli gospodarze. W meczu PP na szczeblu OZPN Leszno Kania wygrała 4:0 a w meczu ligowym 3:1. Początek niedzielnego meczu przy Spokojnej o godzinie 17:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares