W niedzielę Rawia Walbet Rawicz stanie przed szansą na odniesienie trzeciego z rzędu ligowego triumfu. Rywalem rawickiego zespołu będzie ostatnia w tabeli Pogoń Śmigiel. 

Drużyny grające w V lidze kontynuują maraton grania co trzy dni. W świąteczny czwartek rywalizowano na boiskach w ramach 31. kolejki a już w niedzielę rozegrana zostanie 32. kolejka. Do końca sezonu zostało więc tylko pięć kolejek a szczególnie w górnej części tabeli sytuacja jest bardzo ciekawa.

Zdecydowanym faworytem niedzielnego pojedynku wydaje się być Rawia. Piłkarze z Rawicza wygrali dwa ostatnie wyjazdowe pojedynki i po serii słabszych meczów podreperowali swój dorobek punktowy. Szczególnie okazałe było zwycięstwo odniesione w czwartek w Buku. Rawiczanie bardzo pewnie pokonali rywali 5:1 a trzy punkty zapewnili Michał Skrzypczak, Mikołaj Marszałek, Kamil Cugier oraz autor dwóch trafień Piotr Robak. Dwa ostanie zwycięstwa nie zmieniły jednak pozycji Rawii w tabeli. Podopieczni trenera Kamila Pilarskiego zajmują w niej 6. miejsce. Niebiesko – biało – czerwoni zdobyli jak dotąd 44 punkty.

Na przeciwnym biegunie rywalizacji znajduje się Pogoń Śmigiel. Drużyna ta zamyka ligową tabelę a w całym sezonie odniosła jak na razie tylko jedno zwycięstwo. Było to…8 sierpnia w meczu 2. kolejki. Pogoń pokonała wówczas u siebie Płomień Przyprostynia 1:0. Do tego bilansu ekipa ze Śmigla dołożyła jeszcze sześć remisów (w tym jeden w jesiennym meczu z Rawią). W poprzedniej kolejce drużyna z powiatu kościańskiego mimo, że po golu Damiana Wieczorka prowadziła u siebie z Sokołem Pniewy ostatecznie przegrała 1:2. W ligowej tabeli zespół prowadzony przez trenera Marka Sowę z 9 punktami zajmuje ostatnie, 18. miejsce.

W jesiennym meczu między Pogonią a Rawią dość niespodziewanie padł remis 1:1. Gola dla rawickiej drużyny zdobył wówczas Michał Skrzypczak. Początek niedzielnej rywalizacji na stadionie przy ul. Spokojnej o godzinie 15:00.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares