Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W środowy wieczór, w zaległym meczu 24. kolejki V ligi Rawia pokonała w Poznaniu Wiarę Lecha 4:1. Rawiczanie powtórzyli więc wynik, jakim w rundzie jesiennej triumfowali w meczu rozegranym przy Spokojnej.

Rawia na mecz do stolicy województwa pojechała podbudowana trzema kolejnymi triumfami. Były to jednak zwycięstwa z niżej notowanymi rywalami. W środę poprzeczka była zawieszona jednak wyżej. W pojedynek z Wiarą Lecha lepiej weszli przyjezdni i po golu strzelonym przez Kamila Cugiera już w 2. minucie Rawia objęła prowadzenie. Po pół godzinie gry rawiczanie prowadzili już dwoma golami a na listę strzelców wpisał się Michał Skrzypczak.

Drugą połowę lepiej rozpocząć mogli gospodarze. W 48. minucie piłkarz Wiary z rzutu karnego uderzył jednak ponad bramką. Co nie udało się z „jedenastki” udało się miejscowym w 70. minucie i zanosiło się na ciekawą końcówkę. Tak się jednak nie stało, ponieważ rawiczanie w 74. i 76. minucie wyprowadzili dwa szybkie kontrataki a na listę strzelców wpisali się odpowiednio Michał Skrzypczak i Piotr Robak. W 84. minucie debiut w pierwszej drużynie Rawii zanotował 18 – letni Wiktor Kopij.

Drużyna Wiary Lecha – Rawia Walbet Rawicz 1:4 (0:2)

(2′ Cugier, 30′ i 74′ Skrzypczak, 76′ Robak)

Rawia: Wolny – Orłowski, Robak (84′ Kopij), Skrzypczak, S. Materkowski, Walkowiak, Molka (88′ Marszałek), T. Wawrzyniak, P. Wawrzyniak (86′ Bojdo), Szymanowski, Cugier (82′ Głowacz)

W ligowej tabeli Rawia awansowała na 5. miejsce. W sobotę podopieczni Kamila Pilarskiego udadzą się na mecz do Chorzemina. Początek rywalizacji z Orkanem o godzinie 16:00.