Sobotnim zwycięstwem 3:1 w Luboniu Rawia Walbet Rawicz zakończyła sezon 2020/2021. Sezon, który zwłaszcza w rundzie wiosennej był bardzo wymagający. 

Rządowe ograniczenia, brak możliwości trenowania, wznowienie rozgrywek, kontuzje czy granie co trzy dni. Z tym wszystkim wiosną mierzyli się rawiczanie oraz inne drużyny. Ostatecznie jednak udało się zakończyć ten ciężki sezon i chyba tym razem większość jest z tego zadowolona.

Problemy z rozpoczęciem okresu przygotowawczego pojawiły się już na początku roku. W związku z rządowymi zakazami amatorskie zespoły nie mogły swobodnie trenować i przygotować się do startu rundy rewanżowej. Gdy już to się udało wówczas po serii sparingów i po rozegraniu dwóch kolejek rundy wiosennej rozgrywki znów wstrzymano. Rozpoczęło się gorączkowe oczekiwanie na możliwość powrotu na boiska. Było także pewne, że gdy ligowe zmagania ruszą piłkarzy amatorów czeka granie co trzy dni. Tak się również stało i w maju oraz z czerwcu piłkarzy czekał piłkarski maraton.

Piłkarze Rawii przed wstrzymaniem rozgrywek przegrali 0:1 w Piaskach oraz pokonali Grom Wolsztyn 2:1. Po powrocie na boiska rawiczanie nie mogli odnaleźć właściwego rytmu. Rawia przegrała na wyjeździe z Przemysławem 0:5 zremisowała u siebie z Krzywiniem 0:0 oraz przegrała z Akademią Reissa 0:1 oraz Lipnem 2:4. Następnie zespół z Rawicza przegrał u siebie z Płomieniem Przyprostynia 3:4, mimo że gospodarze prowadzili już 3:0. Tuż po tym meczu w ręce zarządu klubu oddał się trener Rawii. Ostatecznie Kamil Pilarski pozostał na stanowisku a jego piłkarze w następnym spotkaniu pokonali Grom Plewiska 2:0. Później niebiesko – biało – czerwonym przytrafiła się pechowa porażka 2:3 w Racocie oraz bezbramkowy remis z Pniewami.

W ostatnich meczach sezonu rawiczanie mimo wielu problemów kadrowych spowodowanych kontuzjami bądź zawieszeniami złapali wiatr w żagle. Rawia pokonała Piast Poniec 1:0, Patrię Buk 5:1, Pogoń Śmigiel 4:0, Wiarę Lecha 4:1 oraz Stellę Luboń 3:1. Do tego piłkarze z Rawicza podzielili się punktami z zespołami z Chorzemina 0:0 oraz Gostynia 2:2.

Ostatecznie Rawia Walbet Rawicz sezon 2020/2021 z 55 punktami zakończyła na 6. miejscu. Awans do IV ligi wywalczyła Korona Piaski. W barażach zagra Kania Gostyń a V ligę opuściły zespoły z miejsc 12 – 18.

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares