Pełne emocji nie tyko tych sportowych w niedzielne popołudnie obejrzeli kibice na stadionie przy ul. Spokojnej. Rawia, mimo że dwukrotnie wychodziła na prowadzenie ostatecznie zremisowała z Kanią Gostyń 2:2.

Spotkanie od samego początku toczyło się w ciężkich warunkach. Piłkarzom oby drużyn nie pomagała wysoka temperatura powietrza. W mecz lepiej weszli gospodarze. Rawia wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego narzuciła swój styl gry a już w 5. minucie fantastycznym strzałem popisał się Seweryn Materkowski czym wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W dalszej części pierwszej połowy meczu obie jedenastki stworzyły sobie okazje bramkowe. W 40. minucie Tomasz Wawrzyniak źle wycofał piłkę do Michała Wolnego w efekcie czego gościom przyznany został rzut karny. Bramkarz Rawii wyczuł intencję strzelca, ale piłka ostatecznie znalazła się w bramce i na tablicy wyników było 1:1.

Rawia nie załamała się jednak i w drugą połowę także ruszyła z większą energią. W 54 minucie znów na trybunach przy Spokojnej zapadła euforia. Kamil Cugier otrzymał piłkę z głębi pola i płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. Na największe emocje w tym meczu trzeba było czekać do ostatnich minut. Goście w 88. minucie po dośrodkowaniu w pole karne doprowadzili bowiem do wyrównania. Po golu na 2:2 na murawie doszło do ogromnej awantury między piłkarzami obu zespołów. W zamieszanie włączyli się także członkowie sztabów Rawii i Kanii a po wielu próbach udało się rozdzielić obie strony. W efekcie zamieszania sędzia pokazał cztery czerwone karki a doliczone 7 minut zespoły rywalizowały w podwójnych osłabieniach. „Piłki meczowe” po stronie Rawii mieli jeszcze Kamil Cugier i Edwin Marchewka, ale ostatecznie rezerwowy bramkarz Kanii zachował czyste konto.

Rawia Walbet Rawicz – Kania Gostyń 2:2 (1:1)

Rawia: Wolny – Robak (73′ Marchewka), Skrzypczak, S. Materkowski, Walkowiak, Molka, T. Wawrzyniak, P. Wawrzyniak, Szymanowski, Głowacz, Cugier

W ligowej tabeli Rawia z 52 punktami zajmuje 6. miejsce. W sobotę podopieczni trenera Kamila Pilarskiego zakończą zmagania w sezonie 2020/2021. W zaległym meczu 22. kolejki rawiczanie za wyjeździe zagrają ze Stellą Luboń. Początek o godzinie 17:00.