W świąteczny czwartek w meczu 31. kolejki V ligi Rawia Walbet Rawicz na wyjeździe zagra z Patrią Buk. Rawiczanie w starciu z przedostatnią drużyną w tabeli powalczą o drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo. 

Rawia w poprzedniej rundzie przełamała wyjazdową niemoc, która trwała od 11 października. Wówczas to po raz ostatni rawiczanie pokonali rywala na wyjeździe – Płomień Przyprostynia 2:1. Tym razem niebiesko – biało – czerwoni pokonali na wyjeździe Piast Poniec a ważne trzy punkty celnym uderzeniem głową zapewnił Rawii Sebastian Orłowski.  Zwycięstwo pozwoliło zespołowi Kamila Pilarskiego na awans w ligowej tabeli. Obecnie rawicka drużyna z 40 punktami na koncie zajmuje 6. miejsce.

Gospodarze czwartkowego meczu znajdują się w drugiej części tabeli i już powoli godzą się ze spadkiem z V ligi. Zespół z powiatu poznańskiego jak dotąd wygrał zaledwie pięć spotkań (z czego cztery na swoim stadionie) a w poprzedniej kolejce musiał uznać wyższość Sokoła Pniewy i przegrał na wyjeździe 0:4. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez trenera Piotra Sołtysiaka z 19 punktami zajmuje 17. miejsce i wyprzedza tylko najsłabszą w zestawieniu Pogoń Śmigiel.

Patria nie ma miłych wspomnień z jesiennego meczu rozegranego przy Spokojnej. Drużyna z Buku mimo, że do przerwy prowadziła ostatecznie musiała uznać wyższość Rawii, która triumfowała ostatecznie 5:1. Początek czwartkowego meczu o godzinie 16:00. 

fot. Weronika Skrzypczak

 

Pin It on Pinterest

Shares