W sobotę Rawia Walbet Rawicz rozegra wyjazdowe spotkanie 33. kolejki V ligi. Rywalem niebiesko – biało – czerwonych będzie Orkan Chorzemin.

Dobiega końca niezwykle ciężki sezon w V lidze. Przez ostatnie dwa miesiące zespoły grały praktycznie co trzy dni i wiele z nich odczuwa już trudy tego maratonu. Do zakończenia rywalizacji w kampanii 2020/2021 dla każdej z drużyn pozostały trzy mecze a dwa z nich Rawia rozegra na boiskach rywali.

W pierwszym, w sobotę podbudowana czterema zwycięstwami z rzędu Rawia zmierzy się z Orkanem Chorzemin. Rawiczanie w ostatnim okresie zanotowali wzrost formy i solidnie powiększyli swój punktowy dorobek. W środowej kolejce niebiesko – biało – czerwoni pokonali z Poznaniu Wiarę Lecha 4:1. Komplet punktów w tym meczu gościom zapewnili Kamil Cugier, Piotr Robak oraz autor dwóch trafień Michał Skrzypczak. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez Kamila Pilarskiego awansowała na 5. miejsce i zrównała się punktowo z „Kibolami” z Poznania – obie drużyny mają ich 50.

Najbliższy rywal Rawii nie może być jeszcze pewny ligowego utrzymania, dlatego Orkan w każdym meczu musi walczyć o cenne punkty. W kolejce rozegranej w środę zespół z powiatu wolsztyńskiego pokonał u siebie ostatnią w tabeli Pogoń Śmigiel a bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy Błażej Świniarski. W ligowej tabeli drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Komasę z 43 punktami zajmuje 9. miejsce.

W jesiennym meczu rozegranym przy Spokojnej Rawia długo nie mogła znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza przyjezdnych. Ostatecznie zwycięstwo gospodarzom w 79. minucie zapewnił Piotr Robak. Początek sobotniego meczu z Chorzeminie o godzinie 16:00. 

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

Pin It on Pinterest

Shares