W dobrych nastrojach na odpoczynek udadzą się piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W sobotnim, zaległym meczu 22. kolejki V ligi Rawia pokonała w Luboniu miejscową Stellę 3:1.

Rawia na mecz kończący ten niezwykle ciężki sezon udała się osłabiona. Do zawodników, którzy są kontuzjowani dołączyli Seweryn Materkowski oraz Damian Wakowiak, którzy po meczu z Kanią zawieszeni zostali za czerwone kartki. Tym samym na ławce rezerwowych oprócz bramkarza Bartłomieja Wośka zasiedli Wiktor Kopij oraz Filip Bojdo.

Wynik sobotniego meczu w 28. minucie otworzył Mikołaj Marszałek, który wykorzystał problemy kadrowe Rawii i spotkanie rozpoczął w wyjściowym składzie. Chwilę później goście prowadzili już dwoma gola a do siatki trafił Michał Skrzypczak. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy piłkarze Stelli strzelili gola kontaktowego. Po zmianie stron w 64. minucie wynik na 3:1 dla Rawii ustalił Piotr Robak.

Stella Luboń – Rawia Walbet Rawicz 1:3 (1:2)

Rawia: Wolny – Marszałek, Orłowski, Robak (75′ Kopij), Marchewka, Skrzypczak, T. Wawrzyniak, P. Wawrzyniak, Szymanowski, Głowacz (65′ Bojdo), Cugier

Zwycięstwo w Luboniu było ósmym z rzędu meczem Rawii bez porażki. Drużyna prowadzona przez Kamila Pilarskiego sezon 2020/2021 z 55 punktami zakończyła na 6. miejscu.