Dziewięć goli padło w pierwszym sparingu Rawii Walbet Rawicz. Pięć z nich strzelili piłkarze z Kościana, którzy przy Spokojnej wygrali 5:4.

Rawia w ubiegłą sobotę rozpoczęła okres przygotowawczy a już w środowy wieczór zmierzyła się z wyżej notowanym rywalem z IV ligi. Pierwsza połowa meczu przebiegła pod zdecydowane dyktando Obry, która do przerwy prowadziła 4:0.

W drugiej połowie obraz gry oraz gra rawiczan uległy zdecydowanej poprawie. Co prawda swoje prowadzenie podwyższyła Obra, ale później strzelali już tylko piłkarze Rawii. Dubletem popisał się Michał Skrzypczak, który najpierw bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości a później pewnie wykorzystał rzut karny. Kolejne dwa trafienia padły po strzałach jednego z piłkarzy testowanych.

Rawia Walbet Rawicz – OBRA 1912 Kościan 4:5

Rawia – 1. połowa: Wolny – Kubiak, Materkowski S. ,testowany, Marszałek – Głowacz, Wawrzyniak T.,testowany, Marchewka, Skrzypczak – testowany

Rawia – 2. połowa: Wosiek – Bojdo (75′ Kopij), testowany, Materkowski S. (60′ Wawrzyniak T. ), Skrzypczak – Cugier, Szymanowski, Molka, testowany, Robak – testowany

Kolejny sparing Rawia rozegra w sobotę. Podopieczni trenera Kamila Pilarskiego zmierzą się na wyjeździe z Iskrą Księginice. Początek o godzinie 17:00.