W najbliższą sobotę test – meczem piłkarze Rawii Walbet Rawicz rozpoczną okres przygotowawczy przed startem nowego sezonu. – Zawsze wymagam od siebie więcej jednak uważam, że runda rewanżowa mogła lepiej wyglądać w moim wykonaniu –  mówi kapitan Rawii, Tomasz Wawrzyniak, który podsumował minione rozgrywki oraz opowiedział o przygotowaniach do sezonu 2021/2022.

1. Za nami sezon, który zwłaszcza w rundzie wiosennej był bardzo wymagający. Jak granie co trzy dni wpływało na Twoją formę fizyczną? Były z tym jakieś problemy dokładając do tego treningi?

[TOMASZ WAWRZYNIAK]: Czasami dało się odczuć zmęczenie, ale treningi organizowane przez trenera były lekkie i przyjemne, dodatkowo mogliśmy uczęszczać na basen, który na pewno pomógł w regeneracji organizmu. Mimo tego jestem bardzo zadowolony, że udało się rozegrać wszystkie mecze w rundzie wiosennej.

2. Miniony sezon zakończyłeś z jednym strzelonym golem. Jak oceniasz swoją postawę w tym sezonie? Jesteś zadowolony czy wymagasz od siebie więcej?

[TW]: Jestem zawodnikiem, którego zadaniem jest odbiór i rozegranie piłki. Zadania te są bardziej defensywne, niż ofensywne, dlatego tez mam tylko jedną bramkę. Runda wiosenna w moim wykonaniu była słabsza niż jesienna. Myślę, ze spowodowane było to pandemią, przez którą mieliśmy przerwaną ligę po pierwszych dwóch kolejkach. Zawsze wymagam od siebie więcej jednak uważam, ze runda rewanżowa mogła lepiej wyglądać w moim wykonaniu.

3. Za chwilę rusza okres przygotowawczy przed kolejnym sezonem. Z jakim nastawieniem podejdziesz zarówno do przygotowań jak i do sezonu 2021/2022. Na co będzie stać Rawię?

[TW]: Do sezonu przygotuje się najlepiej jak tylko będę mógł i mi na to zdrowie pozwoli. Nastawienie będzie takie jak zawsze czyli gra o jak najwyższe cele.

fot. Weronika Skrzypczak

rozmawiał: Jakub Kwieciński

 

Pin It on Pinterest

Shares