Porażką piłkarzy Rawii Walbet Rawicz zakończył się pierwszy mecz w sezonie 2021/2022. Trzy punkty ze stadionu w Rawiczu wywiozła w niedzielę Krobianka Krobia.

Lepiej pierwsze spotkanie nowego sezonu rozpoczęli gospodarze, którzy po kwadransie i akcji dwójki nowych piłkarzy wyszli na prowadzenie. Podanie z prawej strony Oskara Cierniaka skutecznie wykończył Mateusz Witkowski. W kolejnych akcjach przewagę mieli już gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie. Najpierw w 22. minucie piłkę do własnej bramki pechowo skierował Kacper Sosnowski a w 38. minucie goście wykorzystali błąd rawickiej defensywy. Rawiczanie przed przerwą zdołali jednak doprowadzić do remisu. Znów udział przy golu miał nowy piłkarz Rawii. Z rzutu rożnego Sebastian Zagórski dograł piłkę do Edwina Marchewki a ten strzałem z dystansu i rykoszecie pokonał bramkarza gości.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze z Krobi. W 50. minucie po golu bezpośrednio z rzutu wolnego wyszli na prowadzenie. Strata gola nie podłamała jednak gospodarzy, którzy ruszyli do ataku. Najbliżej doprowadzenia do remisu był Michał Skrzypczak, ale piłka po jego strzale zatrzymała się dopiero na poprzeczce i opuściła boisko. Goście wynik meczu ustalili w doliczonym czasie gry po bramce z kontrataku.

Rawia Walbet Rawicz – Krobianka Krobia 2:4 (2:2)

Rawia: Wosiek – M. Skrzypczak, Orłowski, Sosnowski, P. Wawrzyniak, T. Wawrzyniak (56′ Molka), Cierniak (56′ Szymanowski), Cugier (46′ Robak), Zagórski, Marchewka, Witkowski (82′ Głowacz)

Kolejnym rywalem podopiecznych Kamila Pilarskiego będzie Zefka Kobyla Góra. Mecz ten odbędzie się w niedzielę, 29 sierpnia. Początek o godzinie 17:00.