W najbliższą niedzielę Rawia Walbet Rawicz po rozegraniu siedmiu meczów sparingowych domowym pojedynkiem z Krobianką Krobia zainauguruje sezon 2021/2022. – Zespół jest bardzo zmotywowany i głodny ligowej piłki, gramy u siebie i wierzymy w swoje umiejętności – mówi trener Kamil Pilarski, który w krótkim wywiadzie podsumował okres przygotowawczy oraz ocenił zespół z Krobi. 

1. Rawia w meczach sparingowych odniosła dwa zwycięstwa, mierząc się głównie z rywalami z IV ligi. Czy postawa zespołu w tych meczach realnie oddaje formę drużyny tuż przed inauguracją nowego sezonu?

[KAMIL PILARSKI]: Z pełną świadomością wybieraliśmy rywali do gier sparingowych. Chcieliśmy się mierzyć w większości z zespołami z wyższych lig. Mecze przedsezonowe rządzą się swoimi prawami i wynik nie był najbardziej istotny, chociaż zawsze powtarzam swoim zawodnikom bez względu na rangę spotkania, że gramy o zwycięstwo. Mieliśmy gorsze i lepsze momenty w poszczególnych fazach tych meczów. Ogólnie jestem zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy w tym okresie przygotowawczym teraz pozostało poprawić pewne elementy i z optymizmem patrzeć w nadchodzący sezon.

2. W drużynie pojawiło się sześciu nowych piłkarzy. Czy wszyscy są gotowi do gry w wyjściowym składzie czy bardziej są to piłkarze, którzy uzupełnią ławkę rezerwowych na wypadek kartek czy kontuzji, które zwłaszcza w poprzednim sezonie dały się we znaki?

[KP]: W większości są to zawodnicy, którzy przyszli po to, żeby wzmocnić nas zespół. W tym momencie bardziej mamy kłopot bogactwa szczególnie jeśli chodzi o niektóre pozycje, czyli sytuacje diametralnie inna niż w końcówce poprzedniego sezonu. Tak naprawdę wszystko zweryfikuje boisko i da nam odpowiedz jak dużym wzmocnieniem były przeprowadzone w tym okresie transfery. Nie ukrywam, że bardzo liczę na zawodników którzy są dłużej w klubie jak i na tych którzy teraz dołączyli do drużyny. Podsumowując – wierzę w ten zespół.

3. Pierwszym ligowym rywalem Rawii będzie spadkowicz z IV ligi Krobianka Krobia, uważana za jednego z faworytów do awansu? Obserwowałeś ruchy kadrowe oraz grę w sparingach drużyny prowadzonej przez Wojciecha Bzdęge? Z jakim podejściem Rawia przystąpi do tego meczu?

[KP]: Jak to się mówi – jak zaczynać to od razu z zespołem z wysokiej półki. Cieszę się, że w tym przypadku będzie to Krobianka z tego względu, że jeśli chcemy marzyć o włączeniu się w walkę o awans to musimy podnosić sobie poprzeczkę jak najwyżej się da. Znamy mocniejsze i słabsze strony zespołu z Krobi, lecz zdecydowanie bardziej skupiamy się na sobie i wierzymy w zwycięstwo w tym meczu. Zespół jest bardzo zmotywowany i głodny ligowej piłki, gramy u siebie i wierzymy w swoje umiejętności. Mogę zapewnić, że goście będą mieli w Rawiczu bardzo trudne zadanie a w ostatecznym rozrachunku mam nadzieje, że wygramy ten mecz. Serdecznie wszystkich zapraszam na to spotkanie i wsparcie naszej drużyny .

fot. Weronika Skrzypczak

rozmawiał: Jakub Kwieciński

 

Pin It on Pinterest

Shares