W niedzielę, 22 sierpnia Rawia Wabet Rawicz zainauguruje sezon 2021/2022. Pierwszym rywalem rawiczan będzie spadkowicz z IV ligi Krobianka Krobia. 

W trakcie krótkiej jak na rozgrywki amatorskie przerwy między sezonami doszło do zmiany w kluczu geograficznym. W jego efekcie w nadchodzących rozgrywkach Rawia zmierzy się tylko z dwoma klubami, w którymi rywalizowała w poprzednim sezonie – PKS – em Racot oraz Kanią Gostyń. Zespół z Rawicza dodatkowo przeniesiony został z grupy II do grupy III.

Rawia swój okres przygotowawczy rozpoczęła 17 lipca i czasie jego trwania rozegrała siedem meczów kontrolnych. Niebiesko – biało – czerwoni wygrali dwa z nich – 3:1 z Iskrą Księginice oraz 6:0 w Sarnowie, zremisowali 3:3 z Wiwą Goszcz a także przegrali 4:5 z Obrą Kościan, 0:1 z Wołowem, 1:3 z Sułowem oraz 2:3 z Polonią Trzebnica. W meczach sparingowych trener Kamil Pilarski testował głownie warianty gry oraz nowych piłkarzy. W efekcie czego zespół z Rawicza wzmocnili Sebastian Zagórski, Jerzy Kupczyk, Oskar Cierniak oraz  Kacper Sosnowski i Mateusz Witkowski. Z zespołem pożegnali się natomiast Szymon Zaborowski, Damian Walkowiak, Jakub Machowiak i Filip Bojdo.

Zespół z Krobi zaliczany do jednego z faworytów nowego sezonu w meczach sparingowych spisywał się bardzo dobrze. Drużyna prowadzona przez byłego piłkarza Rawii Wojciecha Bzdęge, który wspomaga zespół także jako piłkarz wygrała pięć meczów kontrolnych – 3:1 z Krotoszynem, Sułowem i Pępowem, 5:0 z Dębnem Polskim, 2:0 z Poniecem oraz zremisowała 1:1 z Koroną Piaski.

Początek niedzielnej inauguracji V ligi w Rawiczu na stadionie przy ul. Spokojnej o godzinie 17:00. 

fot. Weronika Skrzypczak

 

 

Pin It on Pinterest

Shares