Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie zanotowali piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W niedzielnym meczu 2. kolejki V ligi grupy III podopieczni Kamila Pilarskiego pokonali na wyjeździe Zefkę Kobyla Góra 2:1

Po ubiegłotygodniowej porażce z Krobianką zespół Rawii po pierwsze punkty udał się do powiatu ostrzeszowskiego. Po czerwonej kartce, którą w 33. minucie za pociągnięcie rywala za rękę w korzystnej dla Zefki sytuacji zobaczył Patryk Wawrzyniak, mogło wydawać się, że zadanie to będzie trudne. Tak się jednak nie stało. Tuż przed przerwą – w 43. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Kamil Cugier i zespoły do szatni schodziły przy wyniku 0:1.

W drugiej połowie – w 64. minucie bramkarza gospodarzy po skutecznym kontrataku znów pokonał Kamil Cugier i tym samym ustrzelił dublet. W 83. minucie meczu miejscowi zdołali bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego odpowiedzieć trafieniem. Więcej goli jednak już nie padło, mimo że gospodarze mieli okazje, aby wyrównać stan meczu. Dobrze w bramce spisywał się Michał Wolny a obrońcy także nie doprowadzili do straty drugiego gola. Zespół z Rawicza zainkasował ostatecznie komplet punktów.

Zefka Kobyla Góra – Rawia Walbet Rawicz 1:2 (0:1)

Rawia: Wolny – Zagórski (70′ Robak), Orłowski, Cierniak (37′ Kubiak), Marchewka (75′ Kupczyk), Skrzypczak, Molka, Witkowski (70′ Szymanowski), P. Wawrzyniak, Sosnowski, Cugier

W kolejnym meczu rawiczanie przy Spokojnej zmierzą się z Polonią 1912 Leszno. Początek meczu w sobotę, 4 września o godzinie 17:00.