Bez punktów z wyjazdowego meczu z GKS – em Rychtal wrócili piłkarze Rawii Walbet Rawicz. W sobotnim meczu 6. kolejki V ligi lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:0. Rawia poniosła tym samym piątą porażkę w sezonie.

W pierwszej połowie meczu żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku mecz, choć obie miały ku temu okazje. Po stronie Rawii uderzali m.in Edwin Marchewka i Sebastian Zagórski. Gospodarze także próbowali pokonać Bartłomieja Wośka, lecz byli przy tym nieskuteczni.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. W 55. minucie po stracie piłki przez piłkarzy Rawii i skutecznym kontrataku miejscowi wyszli na prowadzenie. Po tym trafieniu piłkarze GKS – u poszli za ciosem iw 58. minucie po dośrodkowaniu piłki z boku boiska uderzeniem z bliskiej odległości bramkarz Rawii po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki. W 70 .minucie szansę na gola miał Piotr Robak, ale po dwójkowej akcji uderzył ponad bramką.

GKS Rychtal – Rawia Walbet Rawicz 2:0 (0:0)

Rawia: Wosiek – Orłowski (58′ Cierniak), Marchewka, S. Materkowski, Kupczyk (58′ Witkowski), Molka, Zagórski (66′ Robak), T. Wawrzyniak, Sosnowski, Głowacz (46′ Wiktorowicz), Cugier

W ligowej tabeli Rawia zajmuje 14. miejsce. W kolejnym meczu podopieczni Kamila Pilarskiego zmierzą się u siebie z Astrą Krotoszyn. Początek meczu w niedzielę, 3 października o godzinie 16:00.