Po zwycięstwie 4:3 z Piastem Poniec piłkarze Rawii Walbet Rawicz awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Duży udział w tym zwycięstwie miał Mateusz Witkowski, który w starciu z Piastem ustrzelił hat – tricka. – Bardzo się cieszę, że przerwaliśmy złą passę. Pokazaliśmy tak jak w poprzednim spotkaniu, że możemy wrócić do meczu z wyniku 2:0 – powiedział po meczu napastnik Rawii.

Starcie z zespołem na co dzień grającym w klasie okręgowej nie układało się po myśli Rawii. Gospodarze w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie a tuż po starcie drugiej połowy objęli dwubramkowe prowadzenie. Wówczas sygnał do ataku dał Mateusz Witkowskim który w trzy minuty doprowadził do remisu.

Bardzo się cieszę, że przerwaliśmy złą passę. Pokazaliśmy tak jak w poprzednim spotkaniu, że możemy wrócić do meczu z wyniku 2:0. Kolejny tracimy zbyt łatwo bramki, rozdajemy przeciwnikom tzw „prezenty”. Ciężko pracujemy, aby odrobić straty a później w ciągu kilku minut popełniamy proste błędy i tracimy bramki na własne życzenie. Musimy razem z trenerem przeanalizować te błędy i jak najszybciej wyciągnąć wnioski – zauważa napastnik Rawii

Dla Rawii pucharowe zwycięstwo było przełamaniem złej ligowe passy. W trwającym sezonie niebiesko – biało – czerwoni wygrali jedno spotkanie a trzy razy schodzili z boiska pokonani.

Mam nadzieję, że to zwycięstwo doda nam jeszcze większej pewności siebie i będzie takim bodźcem do samych pozytywnych wyników. Jestem zadowolony, że mogłem pomóc zespołowi w osiągnięciu korzystnego rezultatu na koniec meczu – kończy zdobywca trzech goli.